در حمله موتربمب طالبان به حوزه ششم امنیتی شهر کابل ۱۴ نفر کشته و ۱۴۵ نفر دیگر زخمی شدند

۸صبح، کابل: در پی حمله مرگ‌بار گروه طالبان توسط یک موتر بمب‌گذاری شده به حوزه ششم امنیتی پولیس در شهر کابل ۱۴ نفر کشته و ۱۴۵ نفر دیگر زخمی شدند.

خوشحال سعادت، معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله امروز چهارشنبه، شانزدهم اسد در یک نشست خبری گفت که ۱۴ نفر در حمله گروه طالبان به حوزه ششم امنیتی پولیس کشته و ۱۴۵ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

در همین حال، نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله گفته است که کشته‌گان شامل چهار پولیس و ۱۰ غیرنظامی می‌شوند. به همین ترتیب ۹۲ نفر از زخمیان این رویداد نیز غیرنظامیان هستند.  

این حمله حوالی ساعت ۹:۰۰ صبح امروز چهارشنبه به وقوع پیوست. بر اساس تصاویری که از این حمله به نشر رسیده است، انفجار به حدی قوی بوده است که افزون بر تخریب ساختمان‌های مربوط به حوزه ششم امنیتی پولیس، شیشه‌های خانه‌ها و دکان‌های اطراف این حوزه را در شعاع چند کلیومتری شکستانده است.

گروه طالبان لحظات پس از وقوع این انفجار مسوولیت آن را برعهده گرفت. این گروه گفته است که بر مرکز جلب و جذب ارتش و ساختمان حوزه ششم امنیتی حمله کرده است که در نتیجه آن ده‌ها سرباز کشته شده‌اند.

این دومین حمله با موتربمب به حوزه ششم امنیتی در غرب شهر کابل است.در حمله‌ای که حوت ۱۳۹۵ به این حوزه انجام شد، چندین نفر کشته و دست‌کم ۴۰ نفر دیگر زخمی شدند.

حوزه ششم امنیتی در کنار یک مکتب نظامی متعلق به وزارت دفاع ملی موقعیت دارد.

خانه‌های مسکونی در اطراف این حوزه زیاد است. هم‌چنان در جناح جنوبی حوزه دکان‌های مردم قرار دارد.

حوزه ششم امنیتی در کنار یک جاده پررفت‌وآمد قرار دارد.

این سومین انفجار در شهر کابل است که در سه روز گذشته رخ داده است. روز یک‌شنبه هفته جاری موتر کارمندان تلویزیون خصوصی خورشید در مربوطات  حوزه چهارم پولیس هدف انفجار یک ماین مقناطیسی قرار گرفت که در نتیجه آن دو نفر کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند. به همین ترتیب، روز دوشنبه بر موتر کارمندان معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله در مربوطات حوزه یازدهم پولیس حمله شد که در نتیجه آن پنج کارمند این اداره کشته و هفت کارمند دیگر آن زخمی شدند.

 

دکمه بازگشت به بالا