پرتاب ۲۰۰ راکت از پاکستان به ولسوالی شلتن ولایت کنر

۸صبح، کابل: مسوولان محلی ولایت کنر تأیید می‌کنند که نظامیان پاکستان حدود ۲۰۰ راکت را به ولسوالی شلتن این ولایت پرتاب کرده‌اند.

گل‌خان، ولسوال شلتن روز سه‌شنبه، بیست‌ونهم اسد به روزنامه ۸صبح گفت که شب گذشته حدود ۲۰۰ راکت توسط نظامیان پاکستان به مربوطات ولسوالی مرزی شلتن پرتاب شده‌اند.

ولسوال شلتن گفت که بررسی‌های ابتدایی نشان می‌دهد که سه خانه مسکونی در نتیجه پرتاب این راکت‌ها تخریب شده است، اما تلفات جانی در پی نداشته است.

به گفته او، ولسوالی شلتن ولایت کنر حدود ۱۶ کیلومتر مرز مشترک با پاکستان دارد و نیروهای امنیتی در امتداد مرز حضور ندارند.

او تصریح کرد که راکت‌ها از منطقه «باجور» پاکستان پرتاب شده است.

ولسوال شلتن در ادامه گفت که موضوع راکت‌پراکنی پاکستان را با مقام‌های محلی شریک کرده است و منتظر اقدامات و دستور این مقام‌ها است.

تا کنون وزارت دفاع ملی در مورد راکت‌پراکنی‌های پاکستان به صورت رسمی چیزی نگفته است.

راکت‌پراکنی پاکستان به ولایت‌های مرزی افغانستان خبر تازه‌ای نیست. پیش از این بارها از انداخت راکت‌ از سوی نظامیان پاکستان به ولایت‌های عمدتاً شرقی و جنوبی افغانستان گزارش شده است. هرچند وزارت‌ دفاع ملی همواره از آماده‌گی نیروهای نظامی کشور برای دفع حمله‌های راکتی پاکستان سخن گفته است، اما به جز موارد اندک، درگیری‌ای میان نیروهای مرزی افغانستان و پاکستان در امتداد مرز دو کشور رخ نداده است.

گفتنی است که افغانستان در گذشته به دلیل تداوم راکت‌پراکنی‌های پاکستان به خاک افغانستان به سازمان ملل متحد نیز شکایت کرده بود.

دکمه بازگشت به بالا