۳۵ طالب از زندان امنیت ملی آزاد شدند

۸صبح، کابل: ریاست عمومی امنیت ملی از آزاد شدن ۳۵ زندانی طالب از زندان این ریاست خبر داده است. این ریاست با نشر یک خبرنامه گفته است که زندانیان طالب به مناسبت عید سعید قربان و نشان دادن حسن نیت از بند آزاد شده‌اند.

ریاست عمومی امنیت ملی روز دوشنبه، بیست‌ویکم اسد با نشر خبرنامه‌ی گفته است که این زندانیان براساس فرمان رییس جمهور غنی و نشان دادن حسن نیت در برابر «مخالفین» و اقدام برای پیش‌رفت در گفت‌وگوهای صلح با گروه طالبان از بند رها شده‌اند.

ریاست عمومی امیت ملی هم‌چنان گفته است که حکومت افغانستان برای این‌که نشان دهد اراده محکم در قبال صلح و ختم جنگ در کشور دارد، ۳۵ زندانی طالب را از بند امنیت ملی رها کرده است. هم‌چنان در خبرنامه این ریاست آمده است که حکومت به منظور پایان دادن به خشونت‌ها و آغاز گفت‌وگوهای صلح با این گروه، درِ مذاکره را باز مانده است.

رییس جمهور غنی در حالی ۳۵ زندانی گروه طالبان را به مناسبت عید سعید قربان از بند رها می‌کند که گروه طالبان نیز ۷۶ زندانی نیروهای امنیتی را به مناسبت عید سعید قربان در ولایت‌های ارزگان، قندهار، خوست و سرپل آزاد کرده است.

هم‌چنان رییس جمهور غنی در سیزدهم ماه جوزای امسال، حکم آزادی ۸۸۷ زندانی طالب را به مناسبت عید سعید فطر صادر کرد. بر اساس آن فرمان، رییس جمهور حکم آزادی آن شمار از طالبان زندانی را که بیماری ناعلاج دارند، سال‌خورده‌اند و نیز کسانی که کم‌تر از یک سال از زمان حبس‌شان باقی مانده بودند را صادر کرد.

دکمه بازگشت به بالا