حمله موتربمب در کابل ۱۶ کشته و ۱۱۹ زخمی برجای گذاشت

۸صبح، کابل: وزارت امور داخله اعلام کرده است که ۱۶ نفر در پی حمله یک تراکتور بمب‌گذاری شده به دیوار جنوبی کمپ «گرین‌ولیج» در منطقه قابل‌بای از مربوطات ناحیه نهم شهر کابل کشته شده‌اند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله گفته است که دست‌کم ۱۱۹ غیرنظامی نیز در این حمله زخمی شده‌اند.

این حمله ساعت ۹:۵۵ دوشنبه‌شب گذشته با استفاده از یک تراکتور بمب‌گذاری شده بر دیوار جنوبی کمپ گرین‌ولیج مربوط به نیروهای خارجی و در یک محل مسکونی اجرا شده است. به گفته نصرت رحیمی، در پی انفجار این تراکتور، یک تانک تیل نیز در نزدیکی محل رویداد آتش گرفته است.

قدرت این انفجار به حدی بوده است که صدای آن در بیش‌تر نقاط شهر کابل شنیده شد و خانه‌های مسکونی در شعاع چند کلیومتری از این حمله آسیب دید‌اند. به همین دلیل شماری از باشنده‌گان محل با راه‌اندازی یک حرکت اعتراضی خواهان بیرون شدن کمپ گرین‌ولیج از این محل مسکونی شده‌اند.

در حالی که مسوولان کمپ گرین‌ولیج به روزنامه ۸صبح گفته‌اند که انفجار از ناشی ماین کارگذاری شده در یک تانکر تیل بوده است و هیچ حمله گروهی بر این کمپ صورت نگرفته است، اما وزارت امور داخله می‌گوید که نیروهای قطعه ویژه پولیس پس از وقوع این انفجار پنج مهاجم وابسته به گروه طالبان را که برای حمله به کارمندان کمپ گرین‌ولیج پنهان شده بودند، از پای درآورده‌اند.

نصرت رحیمی گفته است که نیروهای قطعه خاص پولیس پس از این‌که به محل رسیدند، حدود ۴۰۰ شهروند خارجی را از گرین‌ولیج به جای امن انتقال دادند. گفته شده است که سفیر رومانیا نیز در جمع این افراد بوده است.

گروه طالبان مسوولیت این حمله را بر عهده گرفته است. این گروه مدعی است به شمار زیادی از شهروندان خارجی در این حمله تلفات وارد شده است.

کمپ گرین‌ولیج در گذشته نیز چندین بار مورد حمله گروه طالبان قرار گرفته است.

دکمه بازگشت به بالا