انفجار موتر بمب در زابل؛ ۱۵ نفر کشته و ۷۰ تن دیگر زخمی شدند

۸صبح، کابل: وزارت امور داخله اعلام کرده که در پی انفجار یک موتر بمب در برابر شفاخانه ملکی ولایت زابل، ۱۵ نفر کشته و حدود ۷۰ تن دیگر زخمی شدند. مقام‌ها در این وزارت گفته که ۱۳ فرد ملکی و دو پولیس در میان کشته‌شده‌ها هستند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله گفته که در این انفجار به تعداد ۶۶  فرد ملکی دیگر زخمی شده‌اند که در میان آن‌ها کودکان و زنان نیز شامل اند. سخنگوی وزارت داخله در صفحه توییترش نوشته که این ارقام نهایی نیست و احتمال تغییر در آمار وجود دارد.

مقام‌های محلی در ولایت زابل اما آمار متفاوتی از تلفات این حمله بدست می‌دهند. گل‌اسلام سیال، سخنگوی والی زابل به ۸ صبح گفت که در این حمله دست‌کم ۱۲ تن کشته و ۷۰ تن دیگر زخمی شدند. عطاجان حق‌بیان، رییس شورای ولایتی زابل، شمار کشته‌های این رویداد را ۲۰ تن برشمرد.

با این حال گل‌اسلام سیال، سخنگوی والی زابل گفت که این انفجار موتربمب حدود ساعت پنج بامداد امروز پنج‌شنبه، ۲۸ سنبله، در برابر شفاخانه ملکی این ولایت صورت گرفته است. به گفته وی، زخمیان این حمله در کلینیک‌های محلی انتقال یافته و برخی از مجروحانی که به گفته وی وضعیت نامطلوب صحی داشتند، به ولایت قندهار انتقال داده شده‌اند.

تصاویری که از این رویداد در شبکه‌های اجتماعی نشر شده، نشان می‌دهد که قدرت این انفجار بسیار بالا بوده و باعث تخریب گسترده‌ای شده است. سخنگوی والی زابل گفت که در پی این انفجار ساختمان شفاخانه ملکی و ساختمان ریاست امنیت ملی این ولایت نیز آسیب دیده است.

گروه طالبان مسوولیت این حمله را پذیرفته و ادعا کرده که هدف این حمله «ریاست استخبارات دشمن» در شهر قلات، مرکز ولایت زابل، بوده است. گروه طالبان گفته است که در پی این انفجار ساختمان ریاست امنیت ملی این ولایت تخریب شده و شماری از «افسران استخباراتی» نیز «کشته و زخمی» شدند.

ولایت زابل از جمله ولایاتی است که وضعیت امنیتی مطلوبی ندارد.

دکمه بازگشت به بالا