یک دانشجوی دختر اهل افغانستان در امریکا چهار بورسیه‌ تحصیلی گرفت

۸صبح، کابل: یک دانشجوی دختر اهل افغانستان که برای تحصیلات عالی به امریکا سفر کرده است، موفق به دریافت چهار بورسیه‌ معتبر تحصیلی از دانشگاه‌های امریکایی شده است.

فریده رزاقی که مدرک ماستری‌ اولش را از طریق برنامه‌‌ فولبرایت در رشته حقوق‌ محیط زیست و‌ منابع طبیعی از دانشگاه دولتی نیویورک در‌ بافلو به دست آورده است، موفق شده که همزمان از دانشگاه‌های هاروارد، کلمبیا، دانشگاه دولتی نیویورک در بافلو و دانشگاه کورنل قبولی و بورسیه تحصیلی دریافت کند.

این بورسیه‌ها در بخش‌های ماستری حقوق، ماستری اقلیم و جامعه، دکترای حقوق و ماستری پالیسی عامه در بخش توسعه بین‌الملل است و او می‌تواند از میان این چهار بورسیه، یکی را برای ادامه تحصیل انتخاب کند.

فریده رزاقی، دانشجوی رشته حقوق و علوم سیاسی دانشگاه هرات بود و در سال ۱۴۰۰ برای ادامه تحصیل راهی امریکا شد. او در کنار ادامه تحصیل فعالیت‌هایی در بخش حمایت از حقوق زنان و حمایت از آموزش دختران داشته است.

این دانشجوی اهل افغانستان در حالی همزمان موفق به دریافت چهار بورسیه معتبر شده که طالبان دروازه مکتب‌ها و دانشگاه‌ها را به روی دختران بسته‌اند و دختران در افغانستان از فراگیری تحصیلات محروم‌اند.

دکمه بازگشت به بالا