سیلاب در پروان جان دو نفر را گرفت

۸صبح، کابل: در پی جاری شدن سیل در ولسوالی جبل‌السراج ولایت پروان، دو نفر جان باختند و دو نفر دیگر زخمی شدند.

وحیده شهکار، سخنگوی والی پروان، به روزنامه ۸صبح گفت که در پی بارش باران در ولسوالی‌های سالنگ و جبل‌السراج، خسارات هنگفت مالی به باشنده‌گان این دو ولسوالی وارد شده است. این سیلاب صبح روز دوشنبه، یازدهم سنبله، سرازیر شده است. هم‌چنان جاری شدن سیل در این دو ولسوالی سبب بسته شدن شاهراه کابل- شمال به روی ترافیک شده است.

وزارت دولت در امور مبارزه با حوادث نیز اعلام کرده که به دلیل سرازیرشدن سیلاب در پروان، شاهراه عمومی سالنگ از منطقه تاجکان تا پل پزه در چندین نقطه مسدود شده است. این وزارت گفته است که گروه‌های کاری از دو سو در تلاش‌اند تا شاهراه عمومی سالنگ را به روی ترافیک باز کنند. هم‌زمان ریاست حفظ و مراقبت سالنگ‌ها نیز اعلام کرده که گروه‌های کاری این ریاست از دو سوی جنوب و شمال در حال باز کردن شاهراه هستند.

از جانب دیگر، سخنگوی والی پروان گفت که در دره «اورکی» ولسوالی سالنگ سیلاب سبب تخریب خانه‌های مسکونی و زمین‌های زراعتی شده است. خانم شهکار در ادامه گفت که در پی سرازیرشدن سیلاب در روستای گل‌بهار ولسوالی جبل‌السراج، افزون بر کشته و زخمی شدن چهار نفر، خانه‌های مسکونی نیز تخریب شده است. سخنگوی والی پروان از میزان عمومی خسارت وارد شده بر مردم، به صورت مشخص ارقامی را نام نبرد، اما گفت که تیم‌های سروی به محل رسیده‌اند و در حال بررسی میزان خسارت هستند. وزارت دولت در امور مبارزه با حوادث اما گفته است که ۲۰ خانه مسکونی، چندین دکان و موتر در پی سیلاب در پروان تخریب شده است.

 

دکمه بازگشت به بالا