یک سرباز پاکستانی در درگیری با تی‌تی‌پی کشته شد

دولت پاکستان می‌گوید که یک سرباز ارتش این کشور در حمله طالبان پاکستانی که گویا «از خاک افغانستان سازمان‌دهی شده بود» در منطقه دواتوی وزیرستان شمالی کشته شده است.

رسانه‌های پاکستانی به نقل از خبرنامه بخش روابط عمومی ارتش این کشور، روز پنج‌شنبه، ۲۲ سپتامبر، گزارش داده‌اند که نظرمحمد ۳۴ ساله، در حمله‌ای‌ که دو روز قبل، از خاک افغانستان بالای نیروهای پاکستانی انجام شد، کشته شده است.

در خبرنامه ارتش پاکستان آمده که در این رویداد، «تروریست‌ها» متحمل تلفات سنگین شده‌اند و این سرباز نیز در جریان درگیری کشته شده است.

خبرنامه افزوده است: «پاکستان قویاً استفاده تروریست‌ها از خاک افغانستان برای فعالیت‌های علیه خود را محکوم می‌کند» و انتظار دارد که طالبان افغانستان اجازه چنین فعالیت‌هایی را ندهند.

پاکستان طالبان افغانستان را متهم می‌کند که به طالبان پاکستانی در خاک این کشور پناه داده‌اند.  چندی پیش این کشور، خبر کشته شدن عمر خالد خراسانی، از رهبران «تحریک طالبان پاکستان» را در ولایت پکتیکا اعلام کرد.

این در حالی است که چند روز پیش، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان، گفته بود که دلایل کافی برای اثبات حضور گروه‌های تروریستی در افغانستان وجود دارد.

عاصم افتخاراحمد، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان، در واکنش به انکار طالبان از حضور مسعود اظهر، رهبر گروه جیش‌محمد، در افغانستان گفته بود که مناطق زیادی در افغانستان به‌عنوان پناهگاه گروه‌های تروریستی استفاده می‌شود.

گفتنی است که پاکستان همواره به حمایت از گروه‌های تروریستی متهم بوده، اما پس از سقوط کابل به دست طالبان، این چندمین بار است که ادعای حمله تروریستی از خاک افغانستان علیه نیروهای پاکستانی مطرح می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا