یک رادیو در غزنی به دلیل تهدید طالبان نشرات خود را متوقف کرد

۸صبح، کابل: یک رادیو در ولایت غزنی فعالیت خود را به دلیل تهدید طالبان متوقف کرده است. رادیوی خصوصی «سما» که از چند سال به این سو در ولایت غزنی فعالیت می‌کرد، به تازه‌گی و در پی تهدید طالبان، دیگر نشرات ندارد.

رامز عظیمی، مدیر مسوول رادیو سما، به روزنامه ۸صبح گفت که گروه طالبان با ارسال نامه‌‌ی تهدید و تماس تلفنی از او خواسته است که نشرات رادیو را متوقف و از حضور کارمندان زن و تماس مخاطبان زن با رادیو جلوگیری کند. به گفته او، رادیو سما در مجموع ۱۳ کارمند داشت که چهار تن آن‌ها را زنان تشکیل می‌دادند. او توضیح داد که ابتدا از یک آدرس نامشخص یک تماس تهدید‌آمیز دریافته کرده و سپس آدرس نامه‌های تهدیدآمیز گروه طالبان را به او نشان داده است. رامز عظیمی گفت که با مسوولان امنیتی به نشانی که برایش گفته شده بود، رفته و تهدیدنامه گروه طالبان را گرفته است.

مدیر مسوول رادیو سما گفت که به دنبال تهدید گروه طالبان، ناگزیر شده است که فعالیت رادیو سما را متوقف کند. او تأکید کرد که در حال حاضر از امنیت خود نیز اطمینان ندارد و در تهدید به سر می‌برد.

رامز عظیمی گفت که پس از تهدید گروه طالبان، موضوع را با مسوولان امنیتی در غزنی نیز در میان گذاشته و امنیت ملی غزنی در پیوند به این موضوع یک نفر را نیز بازداشت کرده است.

در همین حال، عارف نوری، سخنگوی والی غزنی می‌گوید، یک نفر که مسوولان رادیو سما را تهدید کرده بود، بازداشت شده است. او افزود که فرد بازداشت‌شده عضویت گروه طالبان را ندارد و ممکن است به دلیل خصومت‌های شخصی مسوولان رادیو سما را تهدید کرده باشد. به گفته نوری، تحقیقات در این مورد جریان دارد و تاکنون نشانه روشن وجود ندارد که گروه طالبان این رسانه‌ را تهدید کرده باشد.

از جانب دیگر، ذبیح‌الله مجاهد، از سخنگویان گروه طالبان نیز گفته است که این گروه رادیو سما را تهدید نکرده است.

 

دکمه بازگشت به بالا