حمله انتحاری در کندز شش کشته و ۱۵ زخمی برجای گذاشت

۸صبح، کابل: وزارت امور داخله اعلام کرده است که در حمله انتحاری بر تولی شاهراه در شهر کندز، دست‌کم شش نیروی امنیتی کشته و ۱۵ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

نصرت رحمی، سخنگوی وزارت امور داخله گفته است که ۱۱ نفر از غیرنظامیان در این رویداد زخمی شده‌اند. چهار نیروی امنیتی نیز در میان زخمیان قرار دارند.

از جانب دیگر، احسان‌الله فضلی، رییس صحت عامه کندز، به روزنامه ۸صبح گفت که چهار کشته و ۱۷ زخمی از این حادثه به شفاخانه منتقل شده‌اند.

به گفته او، همه کشته‌ها و هفت زخمی این رویداد نظامی‌اند. به گفته او، ۱۰ غیرنظامی نیز در این رویداد زخم برداشته‌اند.

عصمت‌الله مرادی، سخنگوی والی کندز نیز می‌گوید که این حمله بر قطعه پولیس شاهراه در ساحه سه درکه شهر کندز به وقوع پیوسته است.

این حمله انتحاری ۳ عصر روز دوشنبه، یازدهم سنبله، در نزدیکی تولی شاهراه در شهر کندز اجرا شده است.

در نزدیکی‌های محل این رویداد، ریاست زراعت، ریاست صحت عامه و شفاخانه حوزه‌ای کندز موقعیت دارد.

گروه طالبان مسوولیت این رویداد را بر عهده گرفته است.

این در حالی است که جنگ‌جویان گروه طالبان دو روز پیش از چهار جناح به شهر کندز حمله کردند که با مقاومت نیروهای امنیتی این حمله عقب زده شد.

وزارت امور داخله اعلام کرده است که در درگیری‌های کندز، ۵۶ طالب کشته شده‌اند. این وزارت هم‌چنان کشته شدن ۲۰ نیروی امنیتی و پنج غیرنظامی را در جنگ کندز تأیید کرده است.

 هم‌چنان به شمول ۱۵ نیروهای امنیتی، ۸۵ نفر در درگیری‌های یک روزه شهر کندز زخم برداشته‌اند.

طالبان شام‌گاه روز شنبه، نهم سنبله، یک حمله انتحاری را نیز در شهر کندز انجام دادند که در نتیجه آن ده نفر به شمول سمونیار سیدسرور حسینی، سخنگوی فرماندهی پولیس کندز، کشته شدند.

حمله به شهر کندز با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شده است. ارگ ریاست جمهوری، ریاست اجرایی و دیگر نهادهای ملی و بین‌المللی این حمله طالبان را نشانه جنگ‌افروزی این گروه خوانده‌اند.

زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان که روز گذشته با گروه طالبان سرگرم مذاکره بود، نیز گفته است که جنگ کندز را با طالبان در میان گذاشته و از این گروه خواسته است که به چنین حمله‌ها باید خاتمه دهند.

دکمه بازگشت به بالا