حمله انتحاری به مراسم عروسی در شهر کابل ۶۳ کشته و ۱۸۲ زخمی برجای گذاشت

۸صبح، کابل: وزارت امور داخله اعلام کرده است که در نتیجه حمله انتحاری شنبه‌شب گذشته به یک مراسم عروسی در غرب شهر کابل دست‌کم ۶۳ نفر کشته و ۱۸۲ نفر زخمی شده‌اند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله، امروز یک‌شنبه، بیست‌وهفتم اسد، به روزنامه ۸صبح گفت که زنان و کودکان نیز در میان قربانیان این رویداد شامل هستند. 

این انفجار حوالی ساعت ۱۰:۴۰ شنبه‌شب گذشته در سالن عروسی «شهر دبی» در نزدیکی ایستگاه بهادرخان و در کنار جاده فیض‌محمد کاتب از مربوطات حوزه ششم امنیتی شهر کابل به وقوع پیوست. به گفته نصرت رحیمی، یک حمله‌ کننده انتحاری مواد منفجره همراه خود را در نزدیکی جایگاه داماد منفجر کرده است.

هرچند وزارت امور داخله شمار قربانیان را ۶۳ کشته و ۱۸۲ زخمی اعلام کرده است، اما برخی از شاهدان این رویداد و وکیل گذر منطقه شمار تلفات را بلندتر از آمار رسمی گفته‌اند.

شب گذشته لحظات پس از وقوع این انفجار، تصاویری که از داخل سالن عروسی «شهر دبی» به نشر رسید، نشان می‌داد که انفجار بسیار نیرومند بوده است. هم‌چنان در تصاویری ویدئویی که بیرون از محل رویداد تصویربرداری شده بود، نیز شماری از شهروندان را نشان می‌داد که در جست‌‌وجوی اقارب‌شان بودند.

تا هنوز مسوولیت این رویداد را فرد و یا گروهی بر عهده نگرفته است.

گروه طالبان اما در خبرنامه‌ای وقوع این رویداد را نکوهش کرده است.

این حمله انتحاری درست در جاده‌ی منتهی به قصر دارالامان در شرایط و تدابیر ویژه امنیتی و دو روز پیش از صدمین سالروز استقلال کشور صورت گرفته است. امسال حکومت در نظر دارد صدمین سالروز استقلال را به گونه ویژه برگزار کند و از همین روز تدابیر ویژه امنیتی برای برگزاری جش صدمین سال استقلال در کابل پایتخت، درنظر گرفته شده است.

قابل یادآوری است که ده روز پیش در شانزدهم ماه جاری گروه طالبان با یک موتر بمب‌گذاری شده به حوزه ششم پولیس و مرکز جلب و جذب ارتش حمله کرده بود که در نتیجه آن ۱۴ نفر کشته و ۱۴۵ زخمی شدند. بیش‌تر قربانیان این رویداد غیرنظامیان بودند.

دکمه بازگشت به بالا