عبدالله از رییس جمهور خواست تا قضیه اهانت به سرپرست وزارت حج و اوقاف را شخصا‌ً بررسی کند

۸صبح، کابل: عبدالله عبدالله، رییس اجرایی، از محمداشرف غنی، رییس جمهوری کشور خواسته تا قضیه اهانت به مولوی عبدالحکیم منیب، سرپرست وزارت ارشاد حج و اوقاف را «شخصا‌ً بررسی و در زمینه اعاده حیثیت وی اقدام کند.»

روز گذشته وزارت ارشاد، حج و اوقاف اعلام کرد که ملاتره‌خیل محمدی، عضو پیشین مجلس نماینده‌گان، همراه با برادران و اعضای خانواده‌اش، عبدالحکیم منیب، سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف را در مسجد ارگ مورد «توهین» و «تحقیر» قرار داده و با وی برخورد «فزیکی» کرده‌اند. بر اساس یک اعلامیه وزارت ارشاد، حج و اوقاف، این اتفاق هنگام ادای نماز جمعه در مسجد ارگ رخ داده است.

با این حال ریاست اجرایی کشور با نشر خبرنامه‌ای گفته که « ما این عمل را در داخل مسجد شریف که جای امن و عبادت است و در محوطه ارگ ریاست جمهوری خلاف ارزش‌های دینی و اخلاقی می‌دانیم و آن را محکوم می‌کنیم. حمله به عزت وزیرکابینه و سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف کشور در داخل ارگ و مسجدشریف به هیچ‌صورت قابل قبول و توجیه نیست.»

در ادامه در خبرنامه تصریح شده که امنیت و حفظ عزت و آبروی وزرای کابینه و مقامات عالی‌رتبه دولتی که وارد ارگ ریاست جمهوری می‌گردند، از مسوولیت‌‌های رییس جمهور است.  به همین دلیل آقای عبدالله از رییس جمهوری تقاضا کرده که این موضوع را شخصا‌ً دنبال کند.

سرپرست زارت ارشاد، حج و اوقاف نیز از رییس جمهور غنی خواسته است تا این کردار غیرقانونی را به صورت جدی پی‌گیری کند و «جلو تفنگ‌داران غیرمسوول را که با استفاده از سلاح و زور می‌خواهند از مقامات دولتی باج‌گیری کنند، بگیرد.»

ملا تره‌خیل محمدی اما هرگونه خشونت و بدرفتاری با این وزیر کابینه را رد کرده اما گفته که با سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف تنها درگیری لفظی داشته است.

 

دکمه بازگشت به بالا