افغانستان تعهدنامه بین‌المللی شفافیت مبارزه با فساد اداری را امضا کرد

۸صبح، کابل: کمیسیون مبارزه با فساد اداری کشور سند تعهد شفافیت مبارزه با فساد اداری را با کنوانسیون مبارزه با فساد اداری سازمان ملل متحد امضا کرده است.

عبدالقیوم نظامی، رییس کمیسیون مبارزه با فساد اداری، روز یک‌شنبه، هفدهم اسد، سند تعهد شفافیت مبارزه با فساد اداری را امضا کرد. بر بنیاد این سند، حکومت افغانستان به کنوانسیون بین‌المللی مبارزه با فساد اداری تعهد سپرد که در امر مبارزه با فساد اداری در کشور با شفافیت عمل می‌کند و جامعه مدنی را در جریان این روند قرار می‌دهد.

نظامی در نشست خبری کمیسیون مبارزه با فساد اداری گفت که انعکاس تلاش‌های مبارزه با فساد در ادارات کشور در گزارش‌های بین‌المللی نشان‌دهنده قناعت جامعه جهانی از عمل‌کرد دولت در امر مبارزه با فساد اداری در افغانستان است.

فرخ‌لقا اونچی زاده، معاون کمیسیون مبارزه با فساد اداری، تصریح کرده است که امضای این تعهدنامه دولت افغانستان را مکلف می‌کند تا برنامه و چهارچوب زمانی کامل پروسه ارزیابی خود‌ی‌اش را در امر مبارزه با فساد با جامعه مدنی و مردم در میان بگذارد.

سند تعهد شفافیت از طرف ائتلاف جهانی برای تطبیق کنوانسیون مبارزه با فساد اداری سازمان ملل متحد به کمیسیون مبارزه با فساد اداری فرستاده شده است.

 تا کنون ۲۷ کشور جهان این تعهدنامه را امضا کرده‌اند.

این ائتلاف جهانی برای نظارت از تطبیق کنوانسیون مبارزه با فساد اداری سازمان ملل تلاش می‌کند و دفتر مرکزی آن در ویانا است.

دکمه بازگشت به بالا