احمدولی مسعود: در برابر تقلب بی‌تفاوت نمی‌نشینم

۸صبح، کابل: احمدولی مسعود، نامزد انتخابات ریاست جمهوری می‌گوید که رهبری حکومت وحدت ملی به برگزاری انتخابات شفاف، عادلانه و عاری از تقلب معتقد نیست. او هشدار می‌دهد که در برابر تقلب در انتخابات بی‌تفاوت نمی‌نشیند و مردم نیز دیگر تحمل تقلب را ندارند. 

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری، محمداشرف غنی رییس جمهور و  عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی را متهم کرد که از امکانات دولتی برای کمپین‌های انتخاباتی استفاده می‌کنند.

احمدولی مسعود که روز چهارشنبه، بیست‌وهفتم سنبله، در یک همایش دسته انتخاباتی «وفاق ملی» سخنرانی می‌کرد، از رهبران حکوت وحدت ملی انتقاد کرد که پروای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سالم را ندارند و بار دیگر تلاش می‌کنند تا حکومت فعلی را بر مردم تحمیل کنند.

او از بحرانی شدن انتخابات ریاست جمهوری هشدار داد و گفت که رهبران کنونی حکومت وحدت ملی، رهبران بحران‌آفرین هستند و از این راه تلاش دارند تا سناریوی انتخابات قبلی را تکرار کنند.

او حکومت وحدت ملی را ناکام توصیف کرد و ادامه این نوع حکومت‌داری را به خیر مردم افغانستان ندانست. به گفته آقای مسعود، سیاست‌های ناسالم حکومت وحدت ملی، افغانستان را در پنج سال گذشته به بحران برده است و بحرانی نیز در سر راه ملت و نظام قرار دارد. او بحران احتمالی انتخابات را یک خطر جدی برای مردم افغانستان عنوان کرد و از پیامدهای آن هشدار داد.

 آقای مسعود سیاست‌های حکومت را در عرصه صلح و انتخابات نیز به شدت مورد انتقاد قرار داد و گفت که سیاست سردرگم این حکومت مردم را در مواجهه با «انتخابات و صلح» در بلاتکلیفی قرار داده است.

انتخابات ریاست جمهوری قرار است در ششم میزان برگزار شود. یکی از نگرانی‌هایی که همواره از سوی نامزدان این انتخابات مطرح شده است، در مورد شفافیت و سلامت آن است. پیش‌تر نماینده‌گی سیاسی سازمان ملل متحد در کابل یا یوناما بر شفافیت انتخابات تأکید کرده بود.

دکمه بازگشت به بالا