سفیر هند در سازمان ملل: تحولات مربوط به حقوق بشر در افغانستان را زیر نظر داریم

۸صبح، کابل: ایندرا مانی پاندی، نماینده‌ دایم هند در سازمان ملل متحد، می‌گوید که این کشور به نظارت بر تحولات مربوط به حقوق بشر از جمله حقوق زنان و دختران در افغانستان، ادامه می‌دهد.

ریپابلک وورد گزارش داده که نماینده دایم هند در سازمان ملل متحد، این اظهارات را روز سه‌شنبه، ۲۱ سنبله، در پنجاه‌وچهارمین نشست شورای حقوق بشر این سازمان در جینوا، بیان کرده است.

پاندی گفته است: «ما بار دیگر بر اهمیت حمایت از همه حقوق بشر از جمله حقوق زنان و دختران تاکید می‌کنیم و خواستار مشارکت کامل، برابر و معنادار آنها در حفظ و توسعه دستاوردهای افغانستان در بیست سال گذشته هستیم.»

وی همچنان هند را یک همسایه نزدیک و شریک انکشافی دیرینه افغانستان خوانده است.

این دیپلمات هندی تصریح کرده است: «ما پیوندهای تاریخی و تمدنی نزدیک با مردم افغانستان داشته و در آزادی، صلح و ثبات در افغانستان سهم ثابت داریم.»

سفیر هند در سازمان ملل همچنان با اشاره به قطع‌نامه ۲۵۹۳ شورای امنیت این سازمان که دو سال پیش به تصویب رسید،  گفته که براساس این قطع‌نامه، نباید از خاک افغانستان برای تهدید یا حمله به کشور دیگر استفاده شود.

پاندی با توجه به بحران انسانی در کشور گفته که هند حدود ۵۰ هزار تن گندم و مقداری دارو و تجهیزات طبی در دو سال پسین به افغانستان، کمک کرده است.

هند از معدود کشورهایی است که پس از تسلط دوباره طالبان بر کشور با فرستادن هیأتی از دیپلماتان به کابل، سفارتش در افغانستان را برای آنچه این کشور نظارت بر فعالیت‌های بشردوستانه خوانده، باز نگهداشته است.

بیشتر بخوانید:

دیده‌بان حقوق بشر ادامه نقض حقوق زنان در افغانستان از سوی طالبان را یک چالش جهانی خواند

دکمه بازگشت به بالا