یک افسر ارتش حکومت پیشین به‌گونه مرموز در قندهار به قتل رسید

۸صبح، قندهار: منابع محلی در ولایت قندهار می‌گویند که یک افسر ارتش حکومت پیشین «به‌گونه مرموز» در این ولایت به قتل رسیده است.

منابع در صحبت با روزنامه ۸صبح می‌گویند که این نظامی پیشین خلیل احمد نام داشت و پنج‌شنبه‌شب، ۲۳ سنبله، در منطقه «عینو مینه» شهر قندهار به قتل رسیده است.

به گفته منابع، این نظامی پیشین نخست شکنجه شده و سپس توسط چاقو به قتل رسیده است.

هرچند تا کنون انگیزه دقیق و عاملان قتل خلیل احمد معلوم نیست، اما منابع مدعی‌اند که این نظامی پیشین شب‌هنگام از سوی طالبان بازداشت شده و سپس به قتل رسیده است.

در همین حال، رحمت‌الله اندر، سخنگوی شورای امنیت ملی حکومت پیشین گفته است که طالبان این افسر پیشین را در ناحیه دهم قندهار بازداشت کرده بودند.

او در صفحه اجتماعی ایکس نوشته است که جسد خلیل احمد اخلاقی، فرزند دوستم خان، از ولسوالی ژری قندهار در حالی پیدا شده است که گردنش بریده شده بر بدنش آثار ضربات چاقو وجود دارد.

به گفته وی، خلیل احمد در عینو مینه قندهار زنده‌گی می‌کرد و «چندین بار در ناحیه دهم از سوی طالبان تهدید شده بود.»

با این حال، مقام‌های محلی طالبان با رد این ادعاها گفتند که نیروهای این گروه، خلیل احمد را در حالی که زخمی بود، از مربوطات شهر عینو مینه پیدا کرده و به شفاخانه انتقال داده بودند، اما او در آن‌جا جان‌باخته است.

طالبان دلیل قتل این نظامی حکومت پیشین را «خصومت‌های خانواده» عنوان کرده‌اند.

گفتنی است که از زمان تسلط دوباره طالبان به این‌سو، ده‌ها نظامی حکومت پیشین در بخش‌های مختلف کشور به‌گونه مرموز به قتل رسیده‌اند.

نهادهای حقوق بشری همواره طالبان را عامل قتل نظامیان حکومت پیشین عنوان کرده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا