مسوول مطبوعاتی داعش در یک حمله هوایی در ننگرهار کشته شد

۸صبح، کابل: وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که حسن پنجابی، مسوول مطبوعاتی گروه داعش در یک حمله هوایی در ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار کشته شده است.

روح‌الله احمدزی، سخنگوی وزارت دفاع ملی، روز جمعه، بیست‌ودوم سنبله، به روزنامه ۸صبح گفت که حسن پنجابی، مسوول جلب و جذب افراد به گروه داعش از طریق شبکه‌های اجتماعی و مسوول نشر پیام‌های تبلیغاتی این گروه بود. احمدزی از این فرد به عنوان «عضو کلیدی» داعش در بخش تبلیغات یاد کرد.

ننگرهار یکی از ولایت‌های ناامن است. در سال‌های اخیر گروه داعش در این ولایت به شکل گسترده‌ای فعال بوده است. این گروه ننگرهار را «پایتخت شاخه‌ی خراسان» خود می‌خواند.

نیروهای امریکایی در سال ۱۳۹۶ برای نخستین‌بار یک بمب بزرگ به‌ نام «مادر بمب‌ها» را برای درهم کوبیدن لانه‌های زیرزمینی گروه داعش در ننگرهار استفاده کرد. این بمب ۱۰ تن وزن داشت و گفته شد که خسارت زیادی را بر گروه داعش وارد کرده است. در نتیجه پرتاب مادر بمب‌ها نزدیک به ۹۰ جنگ‌جوی داعش کشته شدند.

هرچند محمداشرف غنی، رییس جمهور کشور، سال گذشته طی سفری به ولایت ننگرهار شکست گروه داعش را اعلام کرده بود، اما دیده می‌شود که این گروه در برخی از ولسوالی‌های این ولایت فعالیت دارد.

 

دکمه بازگشت به بالا