تفنگ‌داران ناشناس سه غیرنظامی را در مسیر قره‌باغ – غزنی تیرباران کردند

۸صبح، کابل: مسوولان محلی در ولایت غزنی می‌گویند که تفنگ‌داران ناشناس امروز یک‌شنبه، بیست‌وهفتم اسد،‌ سه باشنده ولسوالی قره‌باغ این ولایت را در مسیر قره‌باغ – غزنی به گلوله بسته‌اند.

عارف نوری، سخنگوی والی غزنی، به روزنامه ۸صبح گفت که یک موتر مسافربری حامل غیرنظامیان که از ولسوالی قره‌باغ به سوی مرکز غزنی در حرکت بود، صبح روز یک‌شنبه در مربوطات ولسوالی واغظ مورد حمله تفنگ‌دارانی که شناخته نشده‌اند، قرار گرفته است. به گفته او، در این حمله، سه نفر از باشنده‌گان ولسوالی قره‌باغ ولایت غزنی کشته و سه نفر دیگر زخمی شده‌اند. گفته شده است که یک زن نیز شامل زخمیان است.

 قربانیان این رویداد باشنده‌گان روستای نیخته ولسوالی قره‌باغ ولایت غزنی هستند. روستا‌های نیخته و شیرآباد ولسوالی قره‌باغ از مدت‌ها به این سو روی تقیسم آب دعوا دارند. دو سال پیش دعوا بر سر آب، باشنده‌گان این دو روستا را تا سرحد درگیری‌های مسلحانه خونین کشانده بود. 

عارف نوری می‌گوید که عاملان تیرباران باشنده‌گان روستای نیخته تاهنوز شناخته نشده‌اند و تحقیقات در همکاری با مردم در جریان دارد. به گفته او، ممکن این رویداد به دلیل خصومت شخصی رخ داده باشد و یا هم توسط گروه طالبان صورت گرفته است.

او توضیح داد که برخی از باشنده‌گان روستای نیخته حمله بر مسافران را به باشنده‌گان شیرآباد نسبت می‌دهد، اما حقیقت این موضوع تاکنون ثابت نشده است و تحقیقات در این باره جریان دارد.

 از سوی دیگر، نصیراحمد فقیری، رییس شورای ولایتی غزنی گفته است مسافران صبح روز یک‌شنبه که با موتر تونس به سوی غزنی در حرکت بودند، در انتهای دره نیخته در منطقه «پامی لنگر» ابتدا توسط افراد ناشناس توقف داده شده و سپس تیرباران شده‌اند. رییس شورای ولایتی غزنی قربانیان را شامل سه کشته و چهار زخمی به شمول یک زن اعلام کرده است.

دکمه بازگشت به بالا