حمله بر روستای «سیوک شیبر» دایکندی؛ طالبان مالی خان را سر بریدند

۸صبح، کابل: منابع محلی از ولایت دایکندی خبر می‌دهند که حدود ۲۵۰ جنگ‌جوی طالب به روستای «سیوک‌ شیبر» در نیلی، مرکز این ولایت، با جنگ‌افزار‌های سبک و سنگین حمله کرده، امین‌الله مالی را سر بریده و هشت تن دیگر را تیرباران کرده‌اند.

سه منبع معتبر به روزنامه ۸‌صبح می‌گویند که در این رویداد روز جمعه، ۴ قوس‌، نه تن از اعضای دو خانواده کشته، سه تن زخمی و شش تن دیگر از سوی طالبان بازداشت شده‌اند.

منابع فهرستی را در اختیار روزنامه ۸‌صبح قرار داده‌اند که در آن نام‌های کشته‌‌گان این رویداد بدین ترتیب درج شده است: امین‌الله مالی، ابراهیم یعقوبی، شیرعلی جعفری، محمد ۱۱ ساله، امیر جعفری، عنایت ۱۲ ساله، محمد‌علم جعفری، همسر محمد‌علم جعفری و مهدی ۱۴ ساله.

در همین حال محمد محقق، رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان، با نشر توییتی از مجامع حقوق بشری خواسته است که به این رویداد رسیده‌گی کرده و متناسب به وضعیت اقدام کنند.

محقق گفته است: «از دولت‌هایی که پول‌های سیل‌آسا به این گروه کودک‌کش سرازیر می‌کنند، نیز می‌خواهم که روند تقویت این اداره ظالم را متوقف کنند.»

پیشتر منابع محلی از ولایت دایکندی به روزنامه ۸‌صبح گفته بودند که در حمله طالبان بر روستای «سیوک‌ شیبر» ۱۱ تن کشته شده‌اند.

قابل یاد‌آوری‌ است که سال گذشته نیز طالبان در ولسوالی خدیر دایکندی ۱۳ نظامی و دو غیر‌نظامی را پس از بازداشت، تیرباران کرد‌ند.

دکمه بازگشت به بالا