پرونده یک تن از متهمان تجاوز جنسی بر یک زن در ولایت بامیان به سارنوالی سپرده شد

۸صبح، کابل: مقام‌ها در وزارت امور داخله می‌گویند، پرونده یک تن از متهمان تجاوز جنسی بر یک زن در ولایت بامیان تکمیل و جهت پی‌گیری عدلی و قضایی به لوی‌سارنوالی سپرده شده است.

روز دوم عید قربان بود که گزارش شد چند مقام محلی پولیس بامیان بر یک زن در این ولایت تجاوز جنسی کرده‌اند. اکنون مروه امینی، معاون سخنگوی وزارت امور داخله، می‌گوید، نازک‌میر، یک تن از سربازان وزارت امور داخله که در این رویداد متهم بود، خودش بازداشت شده و پرونده‌اش به لوی‌سارنوالی فرستاده است.

به گفته معاون سخنگوی وزارت امور داخله، در کل در ارتباط به این پرونده چهار تن متهم بودند که سه تن آن‌ها تا کنون فراری اند و جستجوی پولیس به خاطر ردیابی آن‌‎ها نیز جریان دارد.

آن طوری که مروه امینی توضیح داد، محمدسالم، فرمانده تولی قرارگاه پولیس بامیان، بصیراحمد بلوچ، فرمانده جلب‌وجذب پولیس بامیان و صدرالدین یک تن از کارمندان ملکی این ولایت در این پیوند متهم هستند. به گفته معاون سخنگوی وزارت امور داخله، افراد یادشده نیز پس از بازداشت به سارنوالی معرفی خواهند شد.

این در حالی است که پیش از این محمدصادق مرادی، فرمانده پولیس بامیان به ۸صبح گفته بود که یک زن با درج شکایت ادعا کرده بود که برخی از مسوولان فرماندهی پولیس این ولایت روز دوم عید بر او تجاوز کرده‌اند.

صادق مرادی هم‌چنان گفت که این خانم باشنده بامیان است و اکنون در خانه امن به سر می‌برَد. او اضافه کرد که به محض شکایت این خانم، هیأتی متشکل از نهادهای مختلف برای بررسی این ادعا تشکیل شده است.

این در حالی است که در گذشته نیز مقام‌ها و منسوبان امنیتی در ولایت بامیان در پیوند به تجاوز جنسی بازداشت شده‌ا‌ند. پولیس بامیان در ماه قوس سال ۱۳۹۶ اعلام کرده بود که معاون فرماندهی پولیس بامیان و یک کارمند امنیت ملی این ولایت را هنگام تجاوز بر یک زن بازداشت کرده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا