بیل گیتس: ممکن ویروس بعدی ساخت دست بشر بسیار وحشیانه‌تر از کرونا باشد

بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت گفته است که ممکن ویروس بعدی ساخت دست بشر بسیار وحشیانه‌تر از کووید-۱۹ باشد.

دیلی میل روز چهارشنبه، ۲۵ جنوری، گزارش داده است که بیل گیتس، بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت، به موسسه اندیشکده «Lowy» در سیدنی استرالیا گفته است که رهبران سیاسی باید اختلافات خود را کنار بگذارند و برای آماده شدن برای ویروس بعدی با یک‌دیگر همکاری کنند.

او از رهبران جهان خواست که همکاری جهانی بیشتری داشته باشند و با نگاه به ویروس کووید-۱۹ به‌عنوان نمونه‌ای از این‌که اگر با یک‌دیگر همکاری کنند، می‌توانند در پیش‌گیری از یک ویروس بزرگ عمل‌کرد خوبی داشته باشند، باهم بیشتر همکاری کنند.

نام‌برده افزوده است: «هزینه اقتصادی آماده‌گی برای دوره بعدی را با هزینه کووید-۱۹ مقایسه کنید. در این ویروس، کرونا ۱۰ تریلیون دالر به اقتصاد جهانی ضرر زد. در این ویروس، ما آگاه نبودیم و ندانستیم که باید از ابزار، تمرین و ظرفیت جهانی برای آماده‌باش مانند زمان آتش‌سوزی یا زلزله استفاده کنیم.»

گیتس خاطرنشان کرده که برای مقابله با همه‌گیری‌های آینده به نظم بین‌المللی پایدار براساس اراده سیاسی متقابل نیاز است.

بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت از سیاست‌های استرالیا در کمک به پایین نگه‌داشتن نرخ عفونت قبل از عرضه واکسین‌ها نیز ستایش کرده است.

گفتنی است که پس از شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین و گسترش آن به کشورهای جهان، شمار زیادی از انسان‌ها جان‌های خود را از دست داده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا