انفجار در موتر حامل دانشجویان در غزنی یک کشته و پنج زخمی برجای گذاشت

۸صبح، کابل: در نتیجه انفجار یک ماین کارگذاری شده در موتر حامل دانشجویان در شهر غزنی یک نفر کشته و پنج نفر دیگر زخمی شده‌‌اند.

این انفجار در یک موتر نوع کاستر حامل دانشجویان حوالی ساعت۱۲:۳۰ چاشت روز دوشنبه، بیست‌وپنجم سنبله، در منطقه «دشت علی لالا» از مربوطات حوزه سوم شهر غزنی به وقوع پیوسته است. در این حمله راننده موتر جان باخته است و پنج دانشجوی پسر زخم برداشته‌اند.

عارف نوری، سخنگوی والی غزنی به روزنامه ۸صبح گفت که دست‌کم ۱۵ دانشجوی دیگر که بیش‌ترشان دختر هستند، در نتیجه انفجار دچار ضعف شده‌ و «شوک عصبی» دیده‌اند.

به گفته او، زخمیان به شفاخانه برای درمان منتقل شده‌اند.

این موتر حامل دانشجویان زمانی که از دانشگاه غزنی به سوی مرکز شهر در حرکت بود، هدف انفجار این ماین جاسازی شده قرار گرفته است.

تا هنوز مسوولیت این رویداد را فرد و یا گروه بر عهده نگرفته است، اما مسوولان محلی در غزنی گروه طالبان را مسوول آن می‌دانند.

عارف نوری می‌گوید که در ساحه‌ای که این رویداد به وقوع پیوسته است، طالبان گشت‌وگذار دارند و برای سرکوب آن‌ها چند بار عملیات نظامی اجرا شده است.

غزنی از ولایت‌های ناامن در جنوب کشور به شمار می‌رود. گروه طالبان در این ولایت حضور و فعالیت گسترده دارد. اما مسوولان محلی در غزنی می‌گویند که در این اواخر گروه طالبان به صورت بی‌پیشینه سرکوب شده است.

 

دکمه بازگشت به بالا