حمله موتربمب به حوزه ششم امنیتی در شهر کابل

۸صبح، کابل: وزارت امور داخله تأیید کرد که صبح امروز چهارشنبه حوزه ششم امنیتی در غرب شهر کابل آماج حمله موتربمب قرار گرفته است.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله، می‌گوید که حوالی ساعت ۹:۰۴ صبح امروز چهارشنبه به نظام قراول آمریت حوزه ششم امنیتی پولیس در غرب شهر کابل با یک موتر مملو از مواد انفجاری حمله شده است.

رحیمی افزوده است که هنوز جزئیات بیشتر این حمله در دست نیست.

در همین حال شاهدان عینی می‌گویند که پس از وقوع یک انفجار قدرتمند در مربوطات حوزه ششم امنیتی، صدای شلیک گلوله نیز شنیده شده است. اما رحیمی می‌گوید که تنها حمله توسط موتر بمب‌گذاری اجرا شده است. 

وزارت صحت عامه گفته است که تا کنون از محل رویداد ۳۴ مجروح به شفاخانه‌های شهر کابل منتقل شده‌اند.

این دومین حمله با موتربمب به حوزه ششم امنیتی در غرب شهر کابل است.

در حمله‌ای که حوت ۱۳۹۵ به این حوزه انجام شد، چندین نفر کشته و دست‌کم ۴۰ نفر دیگر زخمی شدند.

حوزه ششم امنیتی در کنار یک مکتب نظامی متعلق به وزارت دفاع ملی موقعیت دارد.

خانه‌های مسکونی در اطراف این حوزه زیاد است. هم‌چنان در جناح جنوبی حوزه دکان‌های مردم قرار دارد.

شاهدان عینی می‌گویند که قدرت انفجار در حدی بود که شیشه‌های دکان‌ها و خانه‌های مسکونی تا شعاع چندکیلومتری این انفجار شکسته است.

حوزه ششم امنیتی در کنار یک جاده پررفت‌وآمد قرار دارد.

این سومین انفجار در شهر کابل است که در سه روز گذشته رخ داده است. روز یک‌شنبه هفته جاری موتر کارمندان تلویزیون خصوصی خورشید در مربوطات  حوزه چهارم پولیس هدف انفجار یک ماین مقناطیسی قرار گرفت که در نتیجه آن دو نفر کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند. به همین ترتیب، روز دوشنبه بر موتر کارمندان معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله در مربوطات حوزه یازدهم پولیس حمله شد که در نتیجه آن پنج کارمند این اداره کشته و هفت کارمند دیگر آن زخمی شدند.

از جانب دیگر، ریاست امنیت ملی گفته است که نیروهای قعطات ویژه این ریاست در ۲۴ ساعت گذشته در چندین نقطه شهر کابل علیه تروریستان عملیات تصفیه‌ای انجام داده‌اند و برخی از این عملیات نیز در حال اجرا است. این ریاست گفته است که در نتیجه این عملیات یک مخفی‌گاه تروریستان از بین برده شده است.  

یکی از ساحاتی که نیروهای امنیت ملی در آن عملیات اجرا کرده است، ولسوالی بگرامی کابل است.

دکمه بازگشت به بالا