عکس یادگاری تیم امنیتی هیأت سازمان ملل زیر پرچم طالبان

۸صبح، کابل: پس از سفر هیأتی از سازمان ملل متحد به کابل، عکسی منسوب به تیم امنیتی این هیأت زیر پرچم طالبان واکنش‌برانگیز شده است.

تصاویر منتشرشده در صفحات اجتماعی روز پنج‌شنبه، ۲۹‌جدی، ظاهرا تیم امنیتی هیأت سازمان ملل متحد به ریاست آمنه محمد، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد را نشان می‌دهد که یکی از آنان زیر پرچم طالبان فیگور معمول این گروه و داعش (انگشت اشاره رو‌ به بالا) را گرفته است.

هرچند معلوم نیست که این افراد در کدام‌ سمت‌های تیم امنیتی ملل متحد هستند و مکان مشخص این تصویر که گفته می‌شود هفت تن از اعضای تیم امنیتی هیأت اعزامی سازمان ملل به کابل هستند، کجاست، اما این عملکرد آنان با واکنش‌های زیادی مواجه شده است.

یک کاربر توییتر نوشته است: «حالا یک ‌سوال مطرح می‌شود: حامی طالبان کی‌ها هستند؟»

فردی دیگر با انتشار این عکس‌ نوشته است: «این نهایت بی‌مبالاتی این تیم را که از سازمان ملل نمایندگی می‌کند، نشان می‌دهد. این را باید عمومی کرد تا مسوولان این سازمان کمی به خود بیایند.»

در همین حال، علی میثم‌ نظری، مسوول روابط خارجی جبهه مقاومت ملی، گفته است که این کار «کارمندان ملل متحد» بی‌طرفی و اعتبار این نهاد را زیر سوال می‌برد.

با این حال، دفتر یوناما در کابل در این مورد واکنشی نشان نداده است.

این در حالی است که تیمی از سازمان ملل متحد به ریاست آمنه محمد، معاون دبیرکل این سازمان برای دیدار و گفت‌وگو با مقام‌های طالبان دو ‌روز پیش به افغانستان  آمده و اکنون در کابل به سر می‌برند.

دکمه بازگشت به بالا