ولسوالی دشت ارچی کندز به دست طالبان سقوط کرد

۸ صبح، کابل: مقام‌های محلی در ولایت ناآرام کندز تایید می‌کنند که ولسوالی دشت ارچی این ولایت، به روز شنبه، ۱۶ سنبله، بدست گروه طالبان سقوط کرده است. ولسوالی دشت‌ارچی ولایت کندز از چند روز به این‌طرف زیر حملات طالبان قرار داشت و اعضای شورای ولایتی این ولایت پیش از این از وضعیت نامطلوب امنیتی این ولسوالی ابراز نگرانی نموده بودند.

صفی‌الله امیری، از اعضای شورای ولایتی این ولایت، سقوط ولسوالی دشت ارچی بدست طالبان را تایید کرد و گفت که کنترول این ولسوالی ساعت شش عصر روز شنبه، ۱۶ سنبله، در اختیار طالبان قرار گرفته است. او گفت که به دلیل قطع ارتباط مقام‌های محلی این ولایت با مسوولان دشت ارچی، هنوز جزییاتی از تلفات و خسارات برخاسته از هجوم جنگجویان طالبان به این ولسوالی در دست نیست.

امرالدین ولى، یکی دیگر از اعضای شورای ولایتی کندز نیز سقوط ولسوالی دشت ارچی را تایید کرد. او گفت که هم‌اکنون همه‌ی راه‌های مواصلاتی منتهی به این ولسوالی و نیز فعالیت شبکه‌های مخابراتی در این ولسوالی قطع هستند و هیچ‌گونه اطلاعی دقیقی از سرنوشت سربازان گیرمانده در این ولسوالی در دست نیست.

انعام‌الدین رحمانی، سخن‌گوی فرماندهی پولیس کندز با آنکه سقوط این ولسوالی را به صورت رسمی تایید نکرد اما تصریح نمود که نیروهای امنیتی از این ولسوالی عقب‌نشینی و به سمت ولایت تخار رفته‌اند.

آقای رحمانی نیز گفت که در حال حاضر ارتباط فرماندهی پولیس با مسوولان محلی ولسوالی دشت ارچی قطع است و اطلاعاتی بیشتری از این ولسوالی در دست نیست. با این حال او گفت که نیروهای کمکی به‌هدف پس گرفتن این ولسوالی از ولایت تخار به دشت ارچی اعزام می‌شوند تا طالبان را از این ولسوالی بیرون کنند.

گروه طالبان ادعا کرده که افراد وابسته به این گروه شام روز شنبه کنترول ولسوالی دشت ارچی را به صورت کامل در اختیار خود شان گرفته‌اند.

ولایت کندز در شمال کشور یکی از ولایت‌های به شدت ناآرام است. در جریان هفته گذشته گروه طالبان به شهر کندز حمله کردند اما به زودی حملات شان از سوی نیروهای امنیتی عقب زده شد.

ولسوالی‌های قلعه زال، چاردره و خان‌آباد این ولایت نیز با تهدیدات بلندی روبرو هستند. روز جمعه (۱۵سنبله) ولسوالی خان‌آباد این ولایت نیز به دست طالبان سقوط کرد، اما چند ساعت بعد نیروهای امنیتی، دوباره حملات مخالفان مسلح دولت را عقب زدند.

دکمه بازگشت به بالا