دربی دلا مادونینا در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا؛ تاریخ برتری کدام تیم را نشان می‌دهد؟

دو تیم آث‌میلان و اینترمیلان پس  از شکست حریفان‌شان در یک چهارم نهایی لیگ قهرمان اروپا، قرار است در نیمه‌نهایی برای صعود به فینال رقابت‌ کنند.

تیم فوتبال اینترمیلان چهارشنبه، ۱۹ اپریل، تیم بنفیکا را با نتیجه ۵ بر ۳ شکست داد و پس از نزدیک به یک‌ونیم دهه، راهی نیمه‌نهایی شد.

یک شب پیشتر، در ۱۸ می، تیم فوتبال آث‌میلان در برابر ناپولی، دیگر تیم ایتالیایی به میدان رفت که در مجموع دو بازی رفت ‌و‌برگشت، با نتیجه ۲ بر ۱ این تیم را شکست داد و پس ۱۶ سال راهی نیمه‌نهایی این رقابت‌‌ها شد.

اکنون قرار است این دو تیم هم‌شهری در نیمه‌نهایی رقابت لیگ قهرمانان فوتبال اروپا به مصاف هم بروند. تاریخ دربی دلا مادونینا در این لیگ بازگوی برتری کدام تیم است؟

روسونری‌ها تا کنون دو بار در مرحله حذف لیگ قهرمانان فوتبال اروپا در برابر هم بازی کرده‌اند و در هر دو دیدار، آث‌میلان تیم برتر میدان بوده است.

نخستین دربی دلا مادونینا در چهارچوب لیگ قهرمانان اروپا به فصل ۲۰۰۲- ۲۰۰۳ بر می‌گردد. هرچند دیدار تیم در مرحله نیمه‌نهایی با نتیجه یک بر یک مساوی پایان یافت، اما آث‌میلان به دلیل گول‌زده در خانه حریف، اینترمیلان را حذف کرد.

دومین دیدار این دو تیم هم‌شهری نیز بر می‌گردد به فصل ۲۰۰۴-۲۰۰۵ که در آن دیدار، آث‌میلان در دو دیدار رفت و برگشت مرحله یک‌چهارم ‌نهایی با نتیجه پنج بر صفر اینترمیلان را شکست داد و به بازی فینال راه یافت.

با این حال، دیده می‌شود که آث‌میلان در لیگ قهرمانان اروپا تا کنون در برابر تیم هم‌شهری‌اش برتر بوده است.

تیم فوتبال آث‌میلان تاکنون سیزده بار در تاریخ لیگ قهرمانان فوتبال اروپا به نیمه‌نهایی راه یافته که در یازده بار آن با  پیروزی راهی فینال شده و دوبار نیز حذف شده است.

این تیم تا کنون هفت بار موفق به قهرمانی در این رقابت‌ها شده است.

در سوی دیگر، تیم فوتبال اینترمیلان هفت بار راهی نیمه‌نهایی شده است و پنج بار توانسته خودش را به فینال این رقابت‌ها برساند. از پنج بار صعود این تیم به دیدار نهایی، ۳ قهرمانی نصیبش شده است.

گفتنی است که در وضعیت کنونی پیش‌بینی این رقابت پیچیده‌تر شده؛ زیرا هردو تیم با وجود برگشتن به میدان رقابت‌ با تیم‌های معتبر اروپایی، در فصل جاری شرایط پیچیده‌ای دارند.

از آن‌جایی که هشت بازی از پایان سری آ باقی مانده است، آث میلان در با ۵۳ امتیاز در جایگاه چهارم قرار دارد و در سوی دیگر، انتر میلان نیز با دو امتیاز تیم پنجم جدول است.

دکمه بازگشت به بالا