محافظان ویژه دوستم ۱۵ طالب به شمول پنج پاکستانی را در جوزجان بازداشت کردند

۸صبح، کابل: دفتر معاون اول ریاست جمهوری از بازداشت ۱۵ عضو گروه طالبان به شمول پنج شهروند پاکستانی در پی اجرای عملیات تصفیه‌ای در مسیر شاهراه جوزجان – سرپل خبر داده است.

این دفتر گفته است که عملیات در مسیر شاهراه جوزجان – سرپل پس از دریافت گزارش‌هایی مبنی بر آماده‌گی طالبان برای حمله به روستاهای شبرغان روز چهارشنبه، سیزدهم سنبله آغاز شده بود. این معلومات به عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری رسیده است و به دنبال آن عملیات تصفیه‌ای توسط نیروهای امنیتی به شمول محافظان ویژه معاون اول آغاز شده است.   

دفتر آقای دوستم هم‌چنان گفته است که در جریان دو روز عملیات همه روستاهای مسیر شاهراه جوزجان – سرپل از وجود گروه طالبان پاک شده و بیش از ده طالب با کارت هویت پاکستانی بازداشت شده‌اند. طبق معلومات، «سه‌شنبه اوزبیکیه، سه‌شنبه افغانیه، تخت و زککه» از روستاهایی اند که از وجود گروه طالبان پاک‌سازی شده است.

عبدالرشید دوستم خود نیز از جریان عملیات تصفیه‌ای در مسیر شاهراه جوزجان – سرپل و ایجاد پوسته‌های امنیتی در این مسیر بازدید کرده است.

دفتر معاونت اول ریاست جمهوری هم‌چنان گفته است که افراد بازداشت شده، توسط «رجال برجسته» و محافظان ویژه معاون اول ریاست جمهوری، به امنیت ملی سپرده شده است.

 این عملیات در حالی اجرا شده است که براساس معلومات دفتر مطبوعاتی معاون اول ریاست جمهوری، در چند ماه اخیر طالبان حمله‌های‌شان را در مسیر شاهراه سرپل – جوزجان و روستاهای هم‌جوار  آن افزایش داده‌اند.  

دکمه بازگشت به بالا