کمیسیون شکایات انتخاباتی: تا کنون ۳۹ شکایت علیه نامزدان به ثبت رسیده است

۸صبح، کابل: کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی می‌گوید که در جریان نزدیک به یک ماه گذشته، ۳۹ مورد شکایت در برابر نامزدان انتخابات ریاست جمهوری ثبت شده است.

محمدقاسم الیاسی، دبیر و سخنگوی کمیسیون شکایات‌ انتخاباتی، به ۸صبح گفت که بیش‌ترین شکایت‌ها علیه نامزدان در ولایت کابل به ثبت رسیده است. بر اساس معلومات آقای الیاسی، در ولایت کابل ۲۴ شکایت، در تخار چهار شکایت، در هرات چهار شکایت و در ولایت‌های خوست و جوزجان نیز یک‌یک شکایت علیه نامزدان به ثبت رسیده است.

دبیر و سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی گفت که از میان ۳۹ شکایت ثبت شده، تا کنون به ۲۷ مورد رسیده‌گی شده است. او گفت که در جریان روزهای آینده به شکایت‌های باقی‌مانده نیز رسیده‌گی خواهد شد.

به گفته قاسم الیاسی، این کمیسیون هم‌چنان اخطاریه‌های لازم را برای متوقف ساختن تخلفات به نامزدان فرستاده است.

دبیر و سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی افزود، شکایت‌هایی که علیه تکت‌های انتخاباتی به ثبت رسیده است، شامل رعایت نکردن اصول رفتاری، تخریب تبلیغات نامزدان علیه هم‌دیگر، نصب غیرقانونی عکس‌های نامزدان در ساختمان‌های دولتی، اشتراک برخی از کارمندان برحال دولتی در کمپین تکت‌های انتخاباتی و سوءاستفاده از امکانات دولتی می‌شود که در این کمیسیون به ثبت رسیده است.

حدود یک ماه از آغاز کارزارهای انتخاباتی می‌گذرد. مبارزات انتخاباتی به تاریخ ششم اسد در سراسر کشور آغاز شد و ۴۸ ساعت قبل از روز برگزاری انتخابات به پایان می‌رسد. قرار است که انتخابات ریاست جمهوری کشور به تاریخ ششم میزان برگزار شود. به شمول عبدالله و غنی ۱۸ نفر در انتخابات ششم میزان نامزد بودند. با پیوستن زلمی رسول به دسته انتخاباتی اشرف غنی، شمار این نامزدان به ۱۷ نفر کاهش یافت.

دکمه بازگشت به بالا