ایلان ماسک: متهم شدن ترمپ کلید پیروزی قطعی او در انتخابات ۲۰۲۴ است

ایلان ماسک، مالک‌ توییتر، گفته است که اگر دونالد ترمپ، رییس‌جمهور پیشین امریکا، از سوی دادستان ایالت «منهتن» متهم شود، این اتهام کلید پیروزی قاطعانه وی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ این کشور خواهد بود.

نیویارک‌پست روز شنبه، ۱۸ مارچ، در گزارشی به نقل از ایلان ماسک این خبر را نشر کرده است.

بربنیاد این گزارش، پس از آن‌که ترمپ با انتشار پستی در «تروت سوشال» از احتمال بازداشت خود خبر داد، ماسک در توییتی نگاشت: «اگر این اتفاق بیفتد، ترامپ با یک پیروزی قاطع دوباره انتخاب خواهد شد.»

گفتنی‌ ‌است که دونالد ترمپ به تازه‌گی اعلام کرده است که به احتمال زیاد روز سه‌شنبه، ۲۱ مارچ، برای پرونده پرداخت رشوه به استورمی دنیلز، ستاره سابق فیلم‌های پورن، بازداشت می‌شود.

او در پستی در «تروت سوشال»، شبکه اجتماعی‌ای که خودش راه انداخته، از طرفدارانش خواسته است که به این حکم اعتراض کنند.

دنیلز گفته است که دونالد ترمپ قبل از انتخابات ۲۰۱۶، از طریق مایکل کوهن، وکیل سابقش، به او ۱۳۰ هزار دلار حق‌السکوت پرداخته است.

این بازیگر سابق فیلم‌های پورن دلیل پرداخت این پول را سکوت در مورد رابطه‌ای که با او داشته، مطرح کرده است. او می‌گوید که آقای ترمپ به وکیل سابق خود دستور داده بود که این پول را به او بدهد؛ اما آقای ترامپ این اتهام را رد کرده است.

در صورتی که اتهام آقای ترامپ ثابت شود، اولین پرونده جنایی علیه یک رییس‌جمهور پیشین ایالات متحده باز خواهد شد. این اتفاق همچنین برای کمپین انتخاباتی او برای ورود مجدد به کاخ سفید پیامدهای جدی خواهد داشت.

دکمه بازگشت به بالا