ولسوالی «اناردره» فراه به دست طالبان افتاد

۸صبح، هرات: ساختمان ولسوالی و ساختمان فرماندهی پولیس ولسوالی اناردره فراه حوالی ظهر روز شنبه، شانزدهم سنبله، به تصرف کامل طالبان در‌آمده است.

محب‌الله محب، سخنگوی فرماندهی پولیس فراه، با تأیید این خبر به رسانه‌ها گفته است که عملیات باز‌پس‌گیری ولسوالی اناردره آغاز می‌شود و نیروهای کمکی به محل اعزام خواهند شد. وی گفته است که نیروهای امنیتی پس از چندین ساعت درگیری برای جلوگیری از تلفات افراد ملکی، عقب‌نشینی تاکتیکی کرده‌اند.

آقای محب افزوده که هم اکنون نیروهای امنیتی و مسوولان این ولسوالی در کندک ارتش ملی این ولسوالی قرار دارند و قرار است به زودی این تأسیسات از مخالفان مسلح دولت پس گرفته شود.

در این رویداد به طالبان مسلح و نیروهای دولتی آسیب رسیده است، اما از تعداد دقیق آن تا هنوز معلوماتی در دست نیست.

سقوط ولسوالی اناردره در حالی رخ می‌دهد که روز جمعه حمله‌ی گسترده‌ی طالبان به هدف تصرف شهر فراه با راه‌اندازی عملیات زمینی و هوایی نیروهای امنیتی داخلی و خارجی عقب زده شد.

پس از فروکش کردن آتش نبرد دولت با طالبان، فرماندهی پولیس فراه اعلان کرده بود که طالبان به مناطق ولسوالی‌های اناردره و پشت کوه این ولایت عقب‌نشینی کرده‌اند.

خبر حضور پرشمار طالبان در ولسوالی اناردره، روز پنج‌شنبه هم‌زمان با تهاجم افراد این گروه به بخش مسکونی آن به گوش رسیده بود.

دادالله قانع، عضو شورای ولایتی غور، به ۸صبح می‌گوید که ولسوالی اناردره از چند روز به این طرف زیر محاصره طالبان بود، اما نرسیدن نیروی کمکی سبب شد که طالبان آن را تصرف کنند. او رهبری نیروهای امنیتی را در تعلل برای عقب زدن کامل تهاجم طالبان مقصر می‌داند.

گفتنی است که ولسوالی اناردره پیش از این هم در دو سال گذشته یکی دو بار بین نیروهای دولتی و طالبان دست به دست شده است، اما گویا طالبان رغبت‌شان را برای کنترل دایمی این ولسوالی از دست نداده‌اند.

گزارش شده که قرار است تا شام امروز یک واحد نظامی برای باز‌پس‌گیری این مناطق به ولسوالی انار‌دره فراه اعزام شود.

دکمه بازگشت به بالا