پولیس فاریاب سقوط ولسوالی قرغان به دست طالبان را رد کرد

۸صبح، کابل: در حالی که گروه طالبان مدعی است مرکز و تمام پوسته‌های ولسوالی قرغان ولایت فاریاب را تصرف کرده است، مسوولان امنیتی ولایت فاریاب این ادعا را رد می‌کنند.

عبدالکریم یورش، سخنگوی پولیس فاریاب، روز چهارشنبه، ششم سنبله، در صحبت با روزنامه ۸صبح گفت که گروه طالبان سه‌شنبه‌شب گذشته یک حمله تهاجمی و حشری را بر مرکز ولسوالی قرغان اجرا کردند که توسط نیروهای امنیتی این حمله عقب زده شده است. سخنگوی پولیس فاریاب، خبرها و گزارش‌های نشر شده در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر سقوط ولسوالی قرغان و نیز ادعای گروه طالبان را در این مورد، به «صراحت رد» می‌کند و می‌گوید که این ولسوالی در تصرف نیروهای دولتی قرار دارد. او تأکید کرد که نیروهای امنیتی صرف از یک پوسته مربوط به نیروهای امنیت ملی برای جلوگیری از تلفات عقب‌نشینی کرده‌اند و در حال حاضر وضعیت در کنترل این نیروها درآمده است.

به گفته سخنگوی پولیس، در پی حمله طالبان و آغاز درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان ۳ عضو گروه طالبان کشته و پنج عضو این گروه زخمی شده‌اند. او افزود که طالبان با دادن تلفات، جنگ را رها و عقب‌نشینی کرده‌اند.

عبدالکریم یورش تلفات نیروهای دولتی را دو کشته و زخمی اعلام کرد.

 ولایت فاریاب در شمال از ولایت‌های ناامن به شمار می‌رود. براساس معلومات پولیس، شب گذشته گروه طالبان به دست‌کم سه ولسوالی این ولایت حمله کرده است. ولسوالی‌های گرزیوان، پشتون‌کوت و قرغان براساس معلومات پولیس فاریاب شب ناآرامی را سپری کرده‌اند. اما پولیس می‌گوید که این حمله‌ها عقب زده شده است.

دکمه بازگشت به بالا