چهار نفر در یک رویداد ترافیکی در ننگرهار کشته شدند

۸صبح، کابل: چهار نفر در یک رویداد ترافیکی در ولسوالی مومنددره ولایت ننگرهار کشته شده‌اند.

این رویداد ترافیکی که ناشی از برخورد یک موتر نوع «دادسن» با یک موتر نوع کرولا بوده است، ساعت ده پیش از چاشت روز دوشنبه، چهارم سنبله در منطقه «غزگ» ولسوالی مومنددره به وقوع پیوسته است.  

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار به روزنامه ۸صبح گفت که سه نفر دیگر نیز در این رویداد زخمی شده‌اند.

به گفته او، موتر نوع کرولا به سمت تورخم و موتر دادسن به سمت جلال‌آباد، مرکز ولایت ننگرهار در حرکت بود که باهم برخورد کردند. در این رویداد راننده و سه سرنشین موتر کرولا کشته شده‌اند، اما زخمیان این رویداد سرنشینان موتر دادسن هستند.

سخنگوی والی ننگرهار افزود که زخمیان این رویداد برای درمان به شفاخانه منتقل شده‌اند.

علت وقوع این رویداد ترافیکی بی‌احتیاطی راننده‌گان آن خوانده شده است.

حوادث ترافیکی در کنار رویدادهای امنیتی و حمله‌های انتحاری یکی از مرگ‌بار‌ترین رویداد‌ها در کشور عنوان شده است. دلایل عمده وقوع حوادث ترافیکی در کشور، راننده‌گی با سرعت غیرمجاز و کم‌توجهی راننده‌گان به قوانین ترافیکی گفته می‌شود. سرک‌های غیرمعیاری نیز از دیگر عوامل وقوع این‌ گونه حوادث در کشور است. به همین دلیل سالانه هزاران نفر در سراسر کشور در رویدادهای ترافیکی، زخمی می‌شوند و یا جان‌های‌شان را از دست می‌دهند.

وزارت صحت عامه در پنجم سرطان اعلام کرد که در جریان شش ماه گذشته، نزدیک به چهار هزار حادثه ترافیکی در سراسر کشور ثبت شده و در پی این حوادث، ۳۲۲ نفر کشته شده‌ و دست‌کم ۲۰ هزار نفر دیگر زخم برداشته‌اند.

 

 

دکمه بازگشت به بالا