در انفجار یک موتربمب در برابر پایگاه ارتش در چهارآسیاب، چهار سرباز جان باختند

۸ صبح، کابل: مقام‌های وزارت دفاع کشور می‌گویند، یک انتحار کننده که سوار بر موتر نوع «مارسیدیس» بود حوالی ساعت ۱۲:۵۰ بعد از ظهر امروز پنج‌شنبه، ۲۱ سنبله، مواد همراهش را در برابر ورودی قول اردوی عملیات‌های خاص در ولسوالی چهارآسیاب کابل انفجار داده است.

وزارت دفاع با نشر خبرنامه‌ای گفته که در پی این انفجار ۴ تن از سربازان قول اردوی عملیات‌های خاص کشته و ۳ سرباز دیگر زخمی شدند.

گروه طالبان مسوولیت این حمله را پذیرفته است. ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان ادعا کرده که در این انفجار تلفات سنگینی به نیروهای کماندو وارد شده است.

با این حال در خبرنامه‌ی وزارت دفاع آمده است که «گروه‌های تروریستی که در میدان‌های نبرد اخیرا متحمل تلفات سنگین شدند، به انجام حمله‌های تروریستی در داخل شهرها و در میان افراد ملکی متوسل» می‌شوند.

به گفته این وزارت این گونه حملات «خود فشار کم سابقه نیروهای دفاعی و امنیتی را بالای گروه‌های تروریستی در میدان‌های جنگ نشان می‌دهد.»

حدود یک هفته پیش نیز در پی انفجار یک موتر بمب در حوزه نهم امنیتی شهر کابل، ۱۲ تن کشته و ۴۲ نفر دیگر زخمی شدند. در بین کشته‌شده‌ها یک سرباز امریکایی و یک سرباز رومانیایی نیز شامل بودند. گروه طالبان مسوولیت آن حمله را بر عهده گرفته و ادعا کرده بود که کاروان نیروهای خارجی را که قصد ورود به یکی از ریاست‌های عمومی امنیت ملی را داشتند، آماج قرار داده‌ بود.

دکمه بازگشت به بالا