آلمان برنامه جدیدی را برای پذیرش پناه‌جویان افغانستان اعلام کرد

۸صبح، کابل: دولت آلمان اعلام کرده است که برنامه جدیدی را برای انتقال و‌ پذیرش ماهانه یک هزار تن از شهروندان افغانستان که در معرض خطر، آزار و اذیت قرار دارند، راه‌اندازی کرده است.

واشنگتن‌پست گزارش داده است که دولت آلمان روز دوشنبه، ۲۵ میزان، اعلام کرده است که برنامه پذیرش ماهانه یک هزار شهروند افغانستان براساس توافق میان سه حزب حاکم این کشور روی دست گرفته‌ شده است.

دولت آلمان گفته است که این برنامه را به‌ منظور رسیده‌گی به درخواست‌های شهروندان افغانستان که در معرض خطر هستند، اجرا خواهد کرد.

مقامات آلمانی گفته‌اند که هدف این برنامه آن عده از شهروندان افغانستان است که به دلیل کارشان برای زنان و حقوق بشر در معرض خطر هستند.

مقامات همچنان افزوده‌اند که علاوه بر فعالان حقوق زن و حقوق بشر، روزنامه‌نگاران، دانشمندان، فعالان سیاسی، مربیان، قضات و کسانی که به دلیل جنسیت، گرایش جنسی یا مذهبی خود مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند نیز واجد شرایط این برنامه به شمار می‌آیند.

گفته‌ شده است که متقاضیان باید توسط گروه‌های جامعه مدنی مورد تایید دولت آلمان، در این برنامه خود را نامزد کنند.

آلمان از آگست ۲۰۲۱ تاکنون حدود ۲۶ هزار تن از شهروندان افغانستان را پناه داده است که اکثر آن‌ها قبلاً با ارتش آلمان در افغانستان کار کرده بودند.

دکمه بازگشت به بالا