آلمان از بزرگ‌ترین بسته کمکی ۲.۷ میلیارد یورویی‌اش به اوکراین رونمایی کرد

وزارت دفاع آلمان از بسته کمکی جدید این کشور به اوکراین را به ارزش ۲.۷ میلیارد یورو، رونمایی کرد.

رویترز به نقل از بیانیه وزارت دفاع آلمان که روز شنبه، ۱۳ می، به نشر رسیده گزارش داده که کمک جدید آلمان بزرگ‌ترین بسته کمکی این کشور از آغاز تهاجم روسیه به اوکراین است.

 براساس بیانیه، بسته کمکی جدید آلمان به اوکراین شامل ۳۰ عراده تانک لئوپارد، ۱۵ عراده تانک ضد هوایی Gepard، بیش از ۲۰۰ بال هواپیمای بی‌سرنشین و ۴ صد سامانه ضد هوایی Iris-T است.

بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان، گفته است: «همه ما آرزوی پایان سریع این جنگ وحشتناک و غیرقانونی را داریم. متأسفانه، این هنوز قابل پیش‌بینی نیست. بنابراین، آلمان هر کمکی که بتواند – تا زمانی که لازم باشد، ارائه خواهد کرد.»

در همین حال، آندری یرماک، رییس دفتر ولادیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین، در پیامی در تلگرام از این بسته کمکی آلمان تشکر کرده است.

آلمان پس از تهاجم روسیه بر اوکراین تنها به کمک‌های مالی به کی‌یف و وضع تحریم‌ها بر مسکو بسنده کرده بود، زیرا از تشدید جنگ هراس داشت، اما در آغاز سال جاری میلادی با ارسال تانک به اوکراین موافقت کرد.

بزرگ‌ترین کمک تسلیحاتی آلمان به اوکراین در اوضاعی رونمایی شده که کی‌یف اخیراً به پیش‌روی‌های در جبهه‌ای جنگ باخموت دست یافته است.

رهبران اوکراین اخیراً درخواست تسلیحات سنگین دوربرد از متحدان‌شان کرده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا