۱۱ نیروی دولتی در حمله طالبان بر یک قرارگاه امنیتی در ولسوالی خانقاه جوزجان کشته شدند

۸صبح، کابل: مسوولان امنیتی در ولایت جوزجان تأیید می‌کنند که یک پولیس و ده نیروی خیزش مردمی مربوط ریاست عمومی امنیت ملی در حمله گروه طالبان بر یک قرارگاه مشترک نیروهای امنیتی در ولسوالی خانقاه ولایت جوزجان کشته شده‌‎اند.

عبدالواحد وجدان، فرمانده پولیس ولایت جوزجان، روز دوشنبه، چهاردهم اسد، به روزنامه ۸صبح گفت که گروه طالبان نیمه‌های یک‌شنبه‌شب گذشته بر یک قرارگاه مشترک نیروهای امنیتی در روستای «شاه میرزا» حمله کرده است. به گفته او، در پی حمله گروه طالبان، درگیری میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان گروه طالبان آغاز شد و پس از سه ساعت درگیری سرانجام جنگ‌جویان گروه طالبان مجبور به فرار شدند. او گفت که در نتیجه این حمله، ۱۱ نیروی امنیتی کشته و پنج نیروی دیگر زخمی شده‌اند.

فرمانده پولیس جوزجان تلفات گروه طالبان را در نتیجه درگیری‌ها، چهار کشته و شش زخمی اعلام کرد. 

ولسوالی خانقاه ولایت جوزجان در ۳۵ کیلومتری شهر شبرغان در مسیر شاهراه شبرغان-مزار شریف موقعیت دارد. قرارگاهی که گروه طالبان بر آن حمله کرده است، نیز در مسیر راه قرار دارد. 

از جانب دیگر، گروه طالبان گفته است که در حمله افراد این گروه بر یک قرارگاه نیروهای امنیتی در منطقه «شاه میرزا» در ولسوالی خانقاه ولایت جوزجان، ۲۵ نیروی امنیتی کشته شده‌اند. مقام‌های محلی جوزجان این ادعای گروه طالبان را رد کرده‌اند. 

برخی از ولسوالی‌های ولایت جوزجان در شمال در این اواخر شاهد ناامنی‌های گسترده است. چندی پیش عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری که در شهر شبرغان به سر می‌برد، گفته بود که هزاران جنگ‌جوی گروه طالبان برای جنگ و ناامن‌سازی شمال آماده‌گی می‌گیرند. او هم‌چنان گفته بود که از برنامه‌های گروه طالبان براساس برخی از مکاتبه‌های استخبارات کشورهای همسایه و دوست در شمال آگاه است و نیاز است تا عملیات علیه تحرکات گروه طالبان آغاز شود. 

از جانب دیگر، فرمانده پولیس ولایت جوزجان نیز تحرکات گروه طالبان در برخی از ولسوالی‌های ولایت جوزجان را تأیید می‌کند. او گفت که در آینده نزدیک عملیات برای سرکوب گروه طالبان در ولسوالی‌های ولایت جوزجان اجرا خواهد شد.

 

دکمه بازگشت به بالا