نیروهای دولتی ولسوالی اناردره‌ی فراه را از طالبان پس گرفتند

۸صبح، کابل: ولسوالی اناردره‌ی ولایت فراه که هفته گذشته به دست گروه طالبان سقوط کرده بود، در پی اجرای عملیات نیروهای امنیتی دوباره از تصرف این گروه خارج شده و به کنترل دولت در آمده است.

محب‌الله محب، سخنگوی پولیس فراه روز جمعه، بیست‌ودوم سنبله، گفت که این عملیات به صورت مشترک و ویژه توسط نیروهای امنیتی و دفاعی اجرا شده است. او افزود که به دنبال این عملیات نیروهای مشترک امنیتی موفق شدند که بیرق سه رنگ کشور را در مقر فرماندهی پولیس ولسوالی اناردره به اهتزار درآوردند.

مقام‌های محلی از شمار تلفات طرف‌های درگیر جنگ در ولسوالی اناردره ولایت فراه جزییات نداده‌اند.

ولسوالی انار دره ولایت فراه روز شنبه، شانزدهم سنبله به تصرف گروه طالبان درآمد. هرچند مسوولان محلی آن را «عقب‌نیشنی تکتیکی» عنوان می‌کردند، اما گروه طالبان مدعی سقوط کامل آن شده بود.

این ولسوالی در حالی سقوط کرد که یک روز پیش آن (جمعه، ۱۵ سنبله) حمله‌ی گسترده‌ی طالبان به هدف تصرف شهر فراه با راه‌اندازی عملیات زمینی و هوایی نیروهای امنیتی داخلی و خارجی عقب زده شد.

گفتنی است که ولسوالی اناردره پیش از این هم در دو سال گذشته یکی دو بار بین نیروهای دولتی و طالبان دست به دست شده است، اما گویا طالبان رغبت‌شان را برای کنترل دایمی این ولسوالی از دست نداده‌اند.

ولایت فراه در حوزه غرب کشور از ولایت‌های ناامن به شمار می‌رود.

دکمه بازگشت به بالا