آزارواذیت غیرنظامیان در پنجشیر؛ زنان و مردان پریان اعتراض کردند

۸صبح، پنجشیر: منابع محلی در ولایت پنجشیر از اعتراض شماری از باشنده‌گان این ولایت به آزارواذیت غیرنظامیان از سوی طالبان، خبر می‌دهند.

منابع در صحبت با روزنامه ۸صبح، می‌گویند که این اعتراض‌ از صبح چهارشنبه، ۲۷ میزان، در منطقه کرپیتاب ولسوالی‌ پریان ولایت پنجشیر آغاز شده است و تاکنون ادامه دارد.

به گفته منابع، مبتکر اعتراضات امروز در پریان پنجشیر زنان هستند و به دنبال آغاز اعتراضات، مردان این ولسوالی نیز با آنان یک‌جا شده و به‌گونه دسته‌جمعی از منطقه کرپیتاب به سوی ساختمان ولسوالی پریان در حال حرکت‌اند.

منابع تصریح می‌کنند که این اعتراض پس از شکنجه و زندانی شدن چندین باشنده ولسوالی پریان از سوی طالبان، راه‌اندازی شده است. در تازه‌ترین مورد، طالبان صبح امروز (چهارشنبه)، یک نظامی پیشین را در این منطقه شکنجه کرده و دستش را شکسته‌اند.

منابع ادعا می‌کنند که طالبان همه‌روزه باشنده‌گان ولسوالی پریان را لت‌وکوب و زندانی می‌کنند تا افراد جبهه مقاومت‌ ملی از کوه‌های این ولسوالی پایین شوند.

منابع همچنان اضافه می‌کنند که طالبان گوشی‌های همراه چندین تن از معترضان را برای جلوگیری از انعکاس این راه‌پیمایی، ضبط کرده‌اند.

طالبان تاکنون در این مورد چیزی نگفته‌اند.

چند روز پیش نیز طالبان دست‌کم ۵۰ تن از غیرنظامیان را به هدف فشار آوردن بالای جبهه مقاومت‌ ملی در ولسوالی آبشار این ولایت گروگان گرفته و به پای سه‌ تن از این افراد شلیک کرده بودند.

دکمه بازگشت به بالا