سرپرست وزارت مخابرات: هیچ تهدیدی مانع فعالیت شرکت سلام نمی‌شود

 ۸صبح، کابل: پس از آن‌که گروه طالبان شرکت دولتی مخابراتی سلام را به عنوان هدف نظامی این گروه اعلام کرد، سرپرست وزارت مخابرات و تکنولوژی معلوماتی می‌گوید که هیچ تهدیدی مانع فعالیت شرکت مخابراتی سلام نمی‌شود.

فهیم هاشمی، سرپرست وزارت مخابرات و تکنولوژی معلوماتی، روز دوشنبه، چهارم سنبله، در نشستی در این وزارت گفته است: «هیچ تهدیدی مانع فعالیت‌های شرکت سلام نمی‌شود. سلام مثل گذشته به فعالیت‌هایش ادامه خواهد داد.»

گروه طالبان صبح روز دوشنبه با نشر اعلامیه‌ای از نشانی کمیسیون کنترل تنظیم مؤسسات و شرکت‌های این گروه گفت که شرکت مخابراتی سلام را پس از این به عنوان هدف نظامی خود اعلام می‌کند و با مشتریان این شرکت نیز برخورد خواهد کرد. گروه طالبان گفته است که شرکت مخابراتی سلام پس از هشدارهای مکرر «هنوز هم به سرپیچی از اصول کمیسیون مذکور دوام می‌دهد» و پس از این مراکز و پایه‌های این شرکت مخابراتی را هدف نظامی اعلام می‌کند. گروه طالبان هم‌چنان تأکید کرده است، فایبری را که شرکت مخابراتی سلام برای انترنت در زمین فرش کرده، قطع خواهد کرد و با کارمندان و وسایط این شرکت همانند «ارگان‌ استخباراتی» برخورد می‌کند. طالبان تذکر داده‌اند با کسانی که از سیم‌کارت شرکت سلام استفاده می‌کنند و در صورتی که این سیم‌‌کارت‌ها از نزدشان به دست آید، برخورد خواهد کرد.

گروه طالبان شرکت مخابراتی سلام را متهم کرده که برای «اداره کابل و امریکایی‌ها» فعالیت استخباراتی انجام می‌دهد و معلومات محرم را از طریق تماس‌‌های مخابراتی جمع‌آوری و به «شبکه‌های استخباراتی» می‌سپارد.

از جانب دیگر، وزارت امور داخله می‌گوید که گروه طالبان نه تنها برای شرکت مخابراتی سلام، بلکه‌ برای همه مردم افغانستان یک تهدید به شمار می‌رود و نیروهای امنیتی در تلاش‌اند تا با تهدیدات این گروه مقابله کنند. نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله، به روزنامه ۸صبح گفت که نیروهای امنیتی روی رفع و دفع تهدید گروه طالبان به شرکت مخابراتی سلام و مشتریان آن کار می‌کنند. به گفته او، این تهدیدات نشان می‌دهد که گروه طالبان با «مردم افغانستان دشمنی دارد.»

شرکت مخابراتی سلام یک شرکت دولتی است. این شرکت در ساحاتی که گروه طالبان برای فعالیت شبانه شبکه‌های مخابراتی محدویت وضع کرده است، نیز فعالیت می‌کند. در آخرین مورد که گروه طالبان شبکه‌های مخابراتی خصوصی را تهدید کرده بود تا در ولایت بلخ شبانه فعالیت نکند، شرکت مخابراتی سلام در این ولایت به فعالیت خود ادامه داده بود.  

دکمه بازگشت به بالا