کشته شدن فرمانده خیزش مردمی «فرسی» هرات همراه با دو فرزندش

۸صبح، هرات: سید‌کمال سادات، فرمانده خیزش‌ مردمی در ولسوالی فرسی ولایت هرات در پی حمله‌ی افراد مسلح، همراه با دو فرزند و دو محافظش کشته شدند.

حمله نیمه‌های شب گذشته هنگامی رخ داد که آقای سادات همراه با خانواده‌اش، در خانه‌ استراحت بودند.

گزارش‌هایی وجود دارد که افراد مسلح دو برادرزاده‌اش که زخم برداشته بودند را با خود برده‌اند، اما مقام‌ها این خبر را تأیید یا رد نمی‌کنند.

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات، به روزنامه‌ی ۸صبح می‌گوید که نوعیت حمله هنوز مشخص نیست و بررسی‌ها برای کندوکاو قضیه آغاز شده است. با این حال آقای فرهاد این حمله را نوعی «توطیه» می‌خواند.

سید‌کمال سادات مدتی به عنوان وارسی‌کننده‌ی ولسوالی فرسی هم مشغول وظیفه بود و از جمله‌ی بزرگان آن منطقه به حساب می‌رفت.

محمدآصف سعیدی، ولسوال فرسی، هم اکنون در شهر هرات به سر می‌برد و بنا بر شواهد، تهدیدات امنیتی مانع رفتن وی به دفتر کارش شده است. خواستیم در این زمینه با وی صحبت کنیم، اما موفق به برقراری تماس نشدیم.

تهدیدات امنیتی سبب شده که برخی دیگر از کارمندان اداره‌های دولتی هم در این ولسوالی حاضر به اجرای وظیفه نشوند.

ولسوالی فرسی در ۳۰۰ کیلومتری شهر هرات قرار دارد و با ولسوالی‌های پشتون‌زرغون، اوبه، ادرسکن و قسمتی از ولسوالی شیندند هرات هم‌مرز است. هم‌چنان فرسی با ولسوالی پرچمن فراه و دو ولسوالی تولک و ساغر ولایت غور مرز مشترک دارد.

این مناطق جزو نقاط سرخ از نگاه تهدیدات امنیتی به شمار می‌روند و همین قضیه گویا سبب شده که سایه‌ی ناامنی در فرسی هرات هم حاکم شود.

گفتنی است که دست‌کم یک ماه قبل نیروهای امنیتی در هرات به رهبری عبدالقیوم رحیمی، والی هرات، چند رشته عملیات را در ولسوالی‌های هرات از جمله فرسی راه‌اندازی کرده بودند، اما با ختم عملیات، حضور گسترده‌ی طالبان در این ولسوالی دوباره سرخط خبرها شد.

دکمه بازگشت به بالا