عمران خان ممنوع‌الخروج شد

بربنیاد گزارش‌ها، عمران خان، نخست‌وزیر پیشین و رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان، بشرا‌ بی‌بی، همسرش و ده‌ها تن از رهبران و فعالان این حزب در فهرست شناسایی ملی موقت آژانس تحقیقات فدرال قرار گرفته و ممنوع‌الخروج شده‌اند.

رسانه‌های پاکستانی روز جمعه، ۲۶ می، گزارش داده‌اند که این تصمیم به درخواست نهادهای مختلف دولت‌های فدرال و ایالتی، از جمله آژانس تحقیقات فدرال پاکستان، دفتر ملی پاسخگویی و پولیس این کشور اتخاذ شده است.

در این راستا نامه‌هایی به تمامی میدان‌های هوایی و مبادی خروجی پاکستان ارسال شده تا بنابر دستور رسمی هیچ یک از این افراد نتوانند پاکستان را ترک کنند.

اسد عمر، فواد چودری، ملکه بخاری، قاسم سوری، اسد قیصر، مراد سعید، حماد ازهر، یاسمین رشید و میان اسلم اقبال از سران برجسته حزب تحریک انصاف هستند که در فهرست پرواز ممنوع قرار گرفته‌اند.

در همین حال، آقای خان در واکنش به این تصمیم در صفحه توییترش نوشت: «من می‌خواهم از دولت بابت قراردادن نام من در این فهرست تشکر کنم چون برنامه‌ای برای سفر به خارج از کشور ندارم.»

این در حالی است که عمران خان‌ در ۹ می سال روان میلادی در دادگاهی در اسلام‌آباد به اتهامات فساد مالی بازداشت شد.

بازداشت خان سبب شکل‌گیری موجی از اعتراضات گسترده و خشونت‌بار هواداران وی در سراسر پاکستان شد.

در پی این اعتراض‌ها، درگیری‌های خشونت‌آمیز میان معترضان و پولیس رخ داد، ساختمان‌های دولتی به آتش کشیده شد و خساراتی به تاسیسات نظامی نیز وارد شد.

دکمه بازگشت به بالا