طالبان در بدخشان ۱۰ عضو جبهه مقاومت به شمول فرمانده عبدالحمید را تیرباران کردند

۸صبح، بدخشان: منابع محلی در بدخشان از تیرباران شدن ۱۰ نیروی جبهه مقاومت ملی از سوی جنگ‌جویان طالب در این ولایت خبر‌ می‌دهند.

این نیروهای جبهه مقاومت ملی پس از چاشت جمعه، ۲۹ میزان، در ساحه تنگ‌شیو ولسوالی مایمی دروازهای ولایت بدخشان، پس از نبردی شدید، به اسارت طالبان درامده‌ بودند.

منابع محلی در بدخشان به روزنامه ۸صبح می‌گویند که جنگ‌جویان طالب نیروهای جبهه مقاومت ملی را پس از اسارت، شکنجه و در یک دادگاه صحرایی تیرباران کرده‌اند.

به گفته منابع محلی، در میان تیرباران شده‌گان عبدالحمید، از فرماندهان پیشین طالبان در بدخشان که اخیرا  با نیروها و جنگ‌افزارهایش به جبهه مقاومت ملی پیوسته بود، نیز شامل است.

منابع محلی می‌افزایند که در درگیری‌ها میان نیروهای جبهه مقاومت ملی و جنگ‌جویان طالب که به اسارت ۱۰ نیروی جبهه مقاومت انجامیده است، پنج جنگ‌جوی طالب نیز کشته شده‌اند.

ساحه تنگ‌شیو ولسوالی مایمی از ساحات راه‌بردی در بدخشان است که ولسوالی‌های شغنان، نسی، ارغنچ‌خواه، مایمی و دشت‌ شیوه این ولایت را باهم وصل می‌کند.

گفتنی‌ است که درگیری‌ها میان نیروهای جبهه مقاومت و جنگ‌جویان طالبان، از چند روز به این سو در برخی ولسوالی‌های بدخشان جریان دارد که تلفاتی برای دو طرف درگیری نیز برجا گذاشته است.

دکمه بازگشت به بالا