طالبان در واکنش به گزارش بنت از افزایش فاصله میان افغانستان و جهان هشدار دادند

۸صبح، کابل: وزارت خارجه طالبان در واکنش به گزارش ریچارد بنت گفته است که نشر این موضوعات روحیه همکاری میان کشور‌ها را صدمه می‌زند و فاصله میان افغانستان و جهان را بیشتر می‌کند.

وزارت امور خارجه طالبان روز پنج‌شنبه، ۵ عقرب، با نشر خبرنامه‌ای، یافته‌های ریچارد بنت، گزارشگر ویژه شورای حقوق‌ بشر سازمان ملل متحد را نامتوازن، غیرعادلانه و شایعه خوانده‌ است.

در خبرنامه آمده است: «این‌گونه بیانیه نامتوازن، غیرعادلانه و یک‌طرفه آقای بنت نه‌تنها برخلاف گفته‌های او در کابل است، بلکه نمونه واضح یک گزارش غیرمسلکی و مغرض است.»

طالبان گفته‌اند: «این‌گونه گزارش‌ها ادعاهای شخصی بی‌ثبات است و مبتنی بر منابع مجازی و ایمیل‌های مغرضانه شخصی تهیه شده است.»

در بیانیه وزارت خارجه طالبان آمده است: «چنین اظهارات غیرمسوولانه، به هدف ایجاد شر و نفاق در جامعه افغانستان بیان می‌شود.»

این در حالی است که گزارشگر ویژه شورای حقوق‌ بشر سازمان ملل متحد گزارش یافته‌‌هایش از افغانستان را به مجمع عمومی این سازمان ارایه کرده است.

آقای بنت گفته است که طالبان با کشتار اسیران جنگی، قوانین بین‌المللی و حقوق‌ بشری را نقض کرده‌اند.

گزارشگر ویژه شورای حقوق‌ بشر سازمان ملل متحد در عین‌ زمان از وضعیت اقلیت‌های قومی از جمله هزاره‌ها، شیعه‌ها، سیک‌ها و صوفی‌های افغانستان عمیقاً ابراز نگرانی کرده است.

دکمه بازگشت به بالا