در چندین شهر جهان معترضان خواستار «توقف نسل‌کشی هزاره‌ها» شدند

۸صبح، کابل: در ادامه اعتراض‌ها به حمله تروریستی بر مرکز آموزشی «کاج»، شهروندان افغانستان در چندین شهر جهان گردهمایی‌های اعتراضی برگزار کردند.

این گردهمایی‌ها با حضور صدها تن، روز یک‌شنبه، ۲۴ میزان، در شهرهای لیون و لیل فرانسه، استراسبورگ آلمان، گلاسکوی استکاتلند، ویانای اتریش، آمستردام هالند، سیول کوریای جنوبی، کایسری ترکیه و اتلانتای امریکا، برگزار شد.

معترضان در این گردهمایی‌ها با نکوهش حمله تروریستی بر مرکز آموزشی کاج، خواستار توقف «نسل‌کشی هزاره‌ها» و توجه جامعه جهانی به وضعیت این گروه قومی شدند.

این در حالی است که در هفته گذشته در بیش از ۱۰۰ شهر کشورهای مختلف اروپا، استرالیا، امریکا و آسیا، گردهمایی‌های اعتراضی در این پیوند برگزار شد.

براساس آمار دفتر نماینده‌گی سازمان ملل در کابل، در حمله بر مرکز آموزشی کاج، دست‌کم ۵۳ تن کشته و بیش از ۱۱۰ تن دیگر که اکثریت آنان دختران دانش‌آموز بودند، زخمی شدند.

اما برخی منابع دیگر براساس گردآوری معلومات از منابع صحی و خانواده‌های قربانیان، از کشته شدن ۵۸ کشته و زخمی شدن ۱۲۶ تن خبر داده‌اند.

صدها تن از دانش‌آموزان آموزشگاه کاج که برای سپری کردن امتحان آزمایشی کانکور در یک صنفی بزرگ درسی در این مرکز گردهم آمده بودند، به تاریخ ۸ میزان امسال هدف حمله انتحاری قرار گرفتند.

این انفجار که در بخش دخترانه صنف صورت گرفت، اکثریت قربانیان آن دانش‌آموزان دختر زیر سن ۲۰ سال هستند.

دکمه بازگشت به بالا