هند به غیرمسلمانان پاکستانی، افغان و بنگلادیشی شهروندی می‌دهد

۸صبح، کابل: مرکز اعطای شهروندی به اقلیت‌های غیرمسلمان هند تصمیم گرفته است تا به هندوها، سیک‌ها، بودایی‌ها، جین‌ها، پارس‌‌ها و مسیحیانی که پیش از این از افغانستان، بنگلادیش و پاکستان به هند رفته و در حال حاضر در دو منطقه گجرات براساس قانون شهروندی ۱۹۵۵ زنده‌گی می‌کنند، تابعیت اعطا کند.

به گزارش رسانه‌های هند، در اطلاعیه وزارت داخله این کشور که روز سه‌شنبه، ۳۱ اکتوبر، نشر شده آمده است که هندوها، سیک‌ها، بودایی‌ها، جین‌ها، پارس‌ها و مسیحیان ساکن در مناطق آناند و مهسانای گجرات براساس بخش ۵ قانون شهروندی ۱۹۵۵ اجازه ثبت نام برای شهروندی هند را دارند.

گزارش‌ها می‌رساند که به این افراد براساس بخش ۶ قانون شهروندی ۱۹۵۵ هند و همچنان مطابق مفاد قوانین شهروندی ۲۰۰۹ این کشور، تابعیت اعطا خواهد شد.

در اطلاعیه وزارت داخله هند آمده است که آن عده از غیرمسلمانان افغانستانی، پاکستانی و بنگلادیشی ساکن در آناند و مهسانای گجرات که می‌خواهند از حق شهروندی هند برخوردار شوند، باید درخواست‌های خود را به‌صورت آنلاین ارسال کنند.

این درخواست‌ها توسط دریافت‌کننده‌ها تأیید شده و سپس در دسترس دولت مرکزی قرار خواهد گرفت.

در اطلاعیه وزارت داخله هند همچنین اضافه شده است که پس از تکمیل کل فرایند، کارمندان دریافت‌کننده درخواست‌ها گواهی ثبت یا تابعیت هند را به متقاضیان صادر می‌کنند.

این در حالی است که طی چند روز گذشته شماری از شهروندان هند به اقدام وزارت داخله این کشور در پیوند به اعطای تابعیت به غیرمسلمانان افغانستانی، پاکستانی و بنگلادیشی اعتراض کرده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا