عملیات پاک‌سازی کابل از داعش؛ دو انتحارکننده کشته شدند و سه کارخانه واسکت انتحاری نابود شد

۸صبح، کابل: نیروهای امنیت ملی سه عملیات هدفمند و جداگانه را بر کارخانه‌های ساخت‌و‌ساز واسکت‌های انتحاری و موتربمب گروه داعش در کابل اجرا کرده‌اند. در پی اجرای این عملیات، دو انتحار‌کننده گروه داعش کشته شده‌اند و سه کارخانه ساخت واسکت انتحاری و موتربمب این گروه نابود شده است.  

ریاست عمومی امنیت ملی گفته است که این عملیات در ناحیه‌های هشتم، پانزدهم و ولسوالی بگرامی ولایت کابل بر اساس اطلاعات قبلی و در همکاری با مردم محل، اجرا شده است.

 این ریاست گفته است که گروه داعش برای انجام حملات «انفجاری و تروریستی» در سه نقطه از مربوطات ناحیه‌های هشتم، پانزدهم و ولسوالی بگرام کابل، مصروف برنامه‌ریزی و ساخت‌وساز واسکت‌های انتحاری بود تا به این ترتیب حمله‌های انتحاری و انفجاری‌شان را در شهر کابل اجرا کند.

ریاست عمومی امنیت ملی گفته است که نیروهای این ریاست در همکاری با قطعات ویژه پولیس و ارتش موفق شده‌اند تا جلو این برنامه‌های وسیع هراس‌افگنانه گروه داعش را در شهر کابل بگیرند.

ریاست عمومی امنیت ملی توضیح داده است که مخفی‌گاه و کارخانه‌های گروه داعش در میان خانه‌های رهایشی و ساحات غیرنظامی موقعیت داشت و به همین دلیل عملیات زمان طولانی را در برگرفته است تا به غیرنظامیان آسیب نرسد. براساس گزارش‌ها این عملیات که سه‌شنبه‌شب گذشته آغاز شده بود، پیش از چاشت روز چهارشنبه، شانزدهم اسد، پایان یافت.

 در نتیجه این عملیات دو انتحارکننده گروه داعش کشته شده‌ا‌ند و مقداری از سلاح‌های سنگین، وسایل ساخت‌وساز موتربمب و واسکت‌های انتحاری نیز کشف و به دست نیروهای امنیت ملی افتاده است.

ریاست عمومی امنیت ملی هم‌چنان کشته شدن سه نفر از نیروهای امنیت ملی و پولیس را در این رویداد تأیید کرده است.

دکمه بازگشت به بالا