اسرائیل پس از موشک‌پرانی از غزه مواضع حماس را هدف قرار داد

دویچه‌وله به نقل از ارتش اسرائیل گزارش داده است که نیروی هوایی این کشور روز دوشنبه، چهارم سنبله‌، در واکنش به موشک‌پرانی از نوار غزه، یکی از پایگاه‌های حماس در این منطقه را هدف قرار داد. این پایگاه واقع‌شده در شمال نوار غزه متعلق به نیروهای موسوم به «عزالدین قسام»، شاخه نظامی حماس، بوده است.

ارتش اسرائیل شامگاه یک‌شنبه اعلام کرده بود که فلسطینی‌های مسلح در نوار غزه سه موشک به سوی این کشور پرتاب کرده‌اند. به گزارش رسانه‌های اسرائیلی، دو موشک پرتاب‌شده از غزه توسط سامانه دفاع موشکی اسرائیل موسوم به «گنبد آهنین» شکار شده و یکی از آن‌ها نیز به کنار جاده‌ای در جنوب این کشور اصابت کرده است.

نیروهای امدادی اسرائیلی اعلام کرده‌اند که اقدامات لازم صحی برای مجموعاً هفت نفر را انجام داده‌اند. از میان این افراد شش نفر دچار اضطراب ناشی از حمله موشکی شده بودند و یک زن نیز هنگام فرار به پناهگاهی دچار آسیب‌دیده‌گی شده است. هنوز خبری در مورد تلفات و خسارت‌های احتمالی در باریکه غزه منتشر نشده است.

به گزارش خبرگزاری آلمان، اداره موسوم به «کوگات» که مسوولیت هم‌آهنگی امور غیرنظامی میان دولت اسرائیل و فلسطینیان را برعهده دارد، روز دوشنبه اعلام کرد که ارسال سوخت به باریکه غزه را تا نصف کاهش خواهد داد. به گفته این اداره اسرائیلی، این تصمیم را بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، پس از پرتاب موشک از غزه گرفته است.

آتش‌بس شکننده‌ای که با میانجی‌گری مصر میان اسرائیل و نیروی حماس برقرار شده بود، در هفته‌های اخیر بارها نقض شده است. در جریان حملات در مرز نوار غزه با اسرائیل تنها در ماه جاری آگست ۹ فلسطینی مسلح کشته شده‌اند.

اتحادیه اروپا، امریکا و اسرائیل سازمان افراطی حماس را که کنترل نوار غزه را در دست دارد، در فهرست تروریستی خود قرار داده‌اند. در این باریکه حدود دو میلیون نفر در شرایطی دشوار زنده‌گی می‌کنند و با کمبود آب آشامیدنی و برق روبه‌رو هستند.

دکمه بازگشت به بالا