گارنیزیون کابل به مردم: در مراسم عاشورا و هفته شهید سلاح حمل نکنید

۸صبح، کابل: فرماندهی عمومی گارنیزیون کابل اعلام کرده است که نیروهای امنیتی متعهد به تأمین امنیت مراسم عاشورا و هفته شهید هستند. این اداره از مردم خواسته است که در روزهای عزاداری عاشورا و بزرگداشت از هفته شهید، از انتقال سلاح و شلیک‌های خودسر در جریان این مراسم در شهر کابل و ولسوالی‌های آن خودداری کنند و با نیروهای امنیتی همکار باشند.

در یک ابلاغیه‌ی این اداره که روز شنبه، شانزدهم سنبله نشر شد، آمده است که فرمانده عمومی گارنیزیون کابل با توجه به مکلفیت‌ها و مسوولیت‌هایش در برابر شهروندان، متعهد به تأمین امن و نظم عامه، ایجاد فضای مطمین و تأمین امنیت در برگزاری مراسم‌ در شهر و ولسوالی‌های کابل است.

گارنیزیون کابل گفته است که برای جلوگیری از بی‌نظمی‌ها و جلوگیری از فعالیت‌های تروریستی نیاز است تا شهروندان کابل از انتقال هرنوع سلاح و شلیک در جریان مراسم هفته شهید و عاشورا در شهر کابل و ولسوالی‌های آن خودداری کنند.

این اداره، استفاده از موترهای دولتی در کاروان‌های عزاداری عاشورا و هفته شهید و هم‌چنان پوشیدن یونیفورم نهادهای امنیتی در این کاروان‌ها را نیز منع کرده است.

این ممنوعیت شامل استفاده از موترهای شیشه سیاه، نصب عکس‌های شخصیت‌های ملی در وسایط و جلوگیری از کاروان‌های وسایط در جاده‌هایی می‌شود که سبب مختل شدن نظم ترافیک و امن عامه می‌شود.

هفته شهید از هژدهم سنبله و روز سالیاد درگذشت احمدشاه مسعود، قهرمان ملی کشور، آغاز می‌شود و برای یک هفته ادامه می‌یابد. به همین ترتیب روز سه‌شنبه، نوزدهم سنبله، برابر با دهم ماه محرم، روز عاشورا است.

با این حال، گارنیزیون کابل از مردم خواسته است که با رعایت موارد فوق، با نیروهای امنیتی در تأمین امنیت مراسم عاشورا و هفته شهید همکار باشند.

دکمه بازگشت به بالا