خلیل‌زاد برای مشوره روی گام‌های بعدی صلح راهی واشنگتن شد

۸صبح، کابل: زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه ایالات متحده امریکا برای صلح افغانستان، پس از پایان دور هشتم مذاکرات این کشور با طالبان راهی واشنگتن شد.

نماینده امریکا برای صلح افغانستان روز دوشنبه،‌ بیست‌ویکم اسد در یک پیام توییتری گفته است که این دور مذاکرات که در سوم ماه آگست میلادی در قطر آغاز شده بود را به پایان رسانده‌ است. آقای خلیل‌زاد در پیام توییتری‌اش گفته است که دور هشتم مذاکرات که چندین روز به درازا کشید، روی جزئیات فنی تمرکز کرده‌اند. آقای خلیل‌زاد در ادامه گفته است که اکنون به واشنگتن بر می‌گردد تا روی روند گفت‌وگوهای صلح با رهبران امریکا مشوره کند.

هم‌چنان ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان صبح روز دوشنبه، بیست‌ویکم اسد در یک پیام توییتری، دور هشتم گفت‌وگوهای صلح با نماینده آمریکا را مفید ارزیابی کرده بود. او نیز در پیام توییتری‌اش گفته بود که در دور هشتم مذاکرات صلح میان نماینده امریکا و هیأت مذاکره‌کننده طالبان موافقه شده است تا در مورد گام‌های بعدی صلح با رهبران‌شان مشوره کنند.

دور هشتم گفت‌وگوهای صلح میان نماینده امریکا و گروه طالبان دوازدهم ماه اسد در دوحه، پایتخت قطر آغاز شده بود. در این دور گفت‌وگوها هر دو طرف روی موضوعاتی چون تضمین در مبارزه علیه تروریسم، خروج نیروهای خارجی از افغانستان، شرکت در گفت‌وگوهای بین‌الافغانی و آتش‌بس جامع و دایمی بحث و گفت‌وگو کرده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا