خراسانی دو برادرزاده رییس پیشین‌ امنیت ‌ملی پنجشیر را بازداشت کرد

۸صبح، کابل: منابع در شهر کابل می‌گویند که عبدالحمید خراسانی، یکی از فرماندهان طالبان دو تن از برادرزاده‌های انجنیرعلی، رییس امنیت ملی حکومت پیشین در پنجشیر را بازداشت کرده است.

منابع روز دوشنبه، ۱ جوزا، در صحبت با روزنامه ۸صبح می‌گویند که خراسانی با ۲۰ جنگ‌جویش شش روز پیش به خانه برادر انجنیرعلی در ناحیه یازدهم شهر کابل یورش بردند و دو برادرزاده ۱۶ و ۱۷ ساله‌ او را لت‌وکوب کرده و با خود برده‌‌اند.

این دو نوجوان محمد موسی و ادریس نام دارند و براساس ادعای منابع، با شوک برقی، شدیداً شکنجه و تحقیر شده‌اند.

منابع تصریح می‌کنند: «عقده‌های شخصی عبدالحمید، باج‌گیری از شخص انجنیرعلی و پنجشیری بودن این نوجوانان زیر سن، از عوامل حمله به خانه برادر انجینیرعلی و دستگیری این پسران نوجوان و کوچک می‌باشد.»

حمید خراسانی تا کنون چندین تن از اعضای خانواده این نظامی پیشین را بازداشت کرده‌ است.

طبق ادعای منابع، طالبان در بدل رهایی این افراد از خانواده‌های‌شان پول و سلاح خواسته‌اند.

منابع به نقل از خراسانی تاکید می‌کنند که این نوجوانان در حال حاضر به شبکه حقانی تحویل داده شدند و او نمی‌تواند آنان را از چنگ این شبکه آزاد کند.

در همین حال، عبدالحمید خراسانی نیز بازداشت این دو نوجوان را تایید می‌کند، اما می‌گوید که آنان به اتهام حمایت مالی جبهه مقاومت‌ ملی از سوی استخبارات این گروه بازداشت شده‌اند.

برپایه گفته‌های منابع، دو تن دیگر از اعضای خانواد انجنیر علی نیز از چندی به‌ این‌سو بازداشت و به‌جای نامعلوم انتقال داده شده‌اند.

پیش از این نیز عبدالحمید خراسانی به باج‌گیری و بازداشت‌های خودسرانه متهم شده بود.

در آخرین مورد به تاریخ ۱۹ ثور سال روان، خراسانی که به‌خاطر بازداشت چند تن از ساکنان ولسوالی جبل‌السراج ولایت پروان رفته بود، با واکنش نیروهای وزارت دفاع طالبان مواجه شد و در پی آن چهار تن از محافظان او بازداشت شدند.

دکمه بازگشت به بالا